06:59 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Eesti uudised
lühendatud link
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)
10

Peaminister Jüri Ratas andis palve peale kommenteerida Sputnik Eesti ümber kujunenud olukorda mõista, et ta ei ole kursis surveavalduste ega ajakirjanikele osaks saanud karistusähvardustega. Igaks juhuks väitis ta, et Eesti võimud mingit Sputnikut ei karda.

TALLINN, 23. detsember — Sputnik. Eesti peaminister Jüri Ratas kommenteeris Sputnik Eesti ümber toimuvat sellises võtmes, nagu ta ei teaks toimetuse ajakirjanike kriminaalmenetlustega ähvardamisest mitte midagi. Samas ajal ei unustanud peaminister kinnitamast oma riigi demokraatlikkust ja iseseisvust.

Геворг Мирзаян
© Фото : из личного архива Геворга Мирзаяна

"Mis skandaal?" küsis Ratas Postimehele antud intervjuus vastuseks palvele kommenteerida Eestis tegutseva portaali Sputnik ümber puhkenud skandaali.

Vastuseks täpsustusele arvete külmutamise, büroo rendilepingu lõpetamise ja toimetuse töötajate survestamise kohta eelistas peaminister korrata seda, mida ta enda sõnul juba korduvalt on öelnud – "et Eesti ametivõimud Sputnikuga koostööd ei tee".

Ka küsimusele, kas Eesti kardab agentuuri Sputnik, teatas Jüri Ratas, et ei kardeta midagi, kuna "Eesti on iseseisev demokraatlik riik võrratute liitlastega ja suurepärase meediaga." kirjutab RIA Novosti.

Tõenäoliselt just sellepärast on agentuuri ajakirjanikke Eestis "märkamatult" kriminaalmenetlustega ähvardatud, kui nad Rossija Segodnjaga koostööd ei lõpeta.

Ning pealekauba kihutatakse nad renditud büroopinnalt minema ja tõkestatakse palgaülekanded. Ahaa, ei kardeta küll. Ega peagi kartma. Lastagu vaid rahulikult tööd teha.

Lugege lisaks:

Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)

Samal teemal

OSCE esindaja kutsus üles hoiduma Sputnik Eesti survestamisest
Tagid:
Jüri Ratas, Sputnik Eesti, sõnavabadus, Eesti

Peamised teemad