20:44 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)
10

Venemaa Föderatsiooninõukogu kavatseb pöörduda Euroopa Nõukogu ja ENPA poole nõudmisega reageerida Sputnik Eesti mahasurumisele.

TALLINN, 23. detsember — Sputnik. Venemaa Föderatsiooninõukogu spiiker Valentina Matvijenko peab vajalikuks tõstatada agentuuri Sputnik Eesti büroo töötajate survestamise küsimus Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioni (OSCE) ja Euroopa Parlamentaarse Assamblee (ENPA) lähimal istungjärgul.

Seda ütles spiiker 23. detsembril Venemaa parlamendi ülemkogu istungil.

"Kolleegid, ma toetan [ettepanekut] nii ENPA kui ka OSCE delegatsiooni juhtidel tingimata see teema tõstatada," vahendab RIA Novosti Matvijenko sõnu, mille ta lausus vastuseks teabepoliitika ja meediasuhete ajutise komisjoni juhi Aleksei Puškovi ettepanekule.

Valentina Matvijenko nimetas Sputnik Eesti ajakirjanikega ümber kujunenud olukorda täiesti mõistusevastaseks.

"See on täiesti mõistusevastane, kui ajakirjanikke ähvardatakse ainult sellepärast, et nad meediakanalis töötavad. Euroopa Nõukogu ja OSCE nõustuvad sellega, et kuid aktiivseid samme ajakirjanike õiguste järgimiseks ette ei võeta. Me pöördume kirjalikult ENPA ja OSCE Parlamentaarse Assamblee poole," ütles Matvijenko Föderatsiooninõukogu istungil.

Matvijenko andis ka sellega seoses korralduse kirjalikult Euroopa Nõukogu ja Euroopa Parlamendi poole pöörduda.

Võimude surveavaldus Sputnik Eestile

Rossija Segodnja on juba varem teatanud, et Sputnik Eesti töötajad on saanud Eesti Politsei- ja Piirivalveametilt otseseid ähvardusi alustada nende suhtes kriminaalmenetlustr, kui nad 20120. aasta 1. jaanuariks töösuhteid väljaande katusorganisatsiooniga ei lõpeta.

Meediaagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan on pöördunud Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi poole palvega mitte lubada ajakirjanikke vahi alla võtta.

Venemaa preesident Vladimir Putin on Sputnk Eestiga seotud olukorda kommenterides teatanud, et Venemaa ametivõimud teevad kõik endast sõltuva, et Sputniku tööd teistes riikides toetada.

Venemaa Föderatsiooninõukogu teabepoliitika ja meediasuhete ajutise komisjoni juht Aleksei Puškov teatas TASS-ile, et OSCE esindaja meediavabaduse küsimustes Harlem Désir on telefonitsi lubanud uurida olukorda seosesEestis tegutseva agentuuri Sputnik ajakirjanike survestamisega, märkides, et mitte mingisuguseid sanktsioone agentuuri vastu Euroopa Liidu territooriumil kehtestatud ei ole. Désir lubas omakorda pöörduda Eesti ametivõimude poole üleskutsega hoiduda agentuuri Eesti büroo ajakirjanikele piirangute seadmisest.

Kõrvale pole jäänud ka Euroopa Ajakirjanike Föderatsioon, kes kutsus Eesti ametivõime üles hoiduma Euroopa Liidu sanktsioonide suvalisest tõlgendamisest ja tarbetutest piirangutest agentuuri tööle.

Lugege lisaks:

Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)

Samal teemal

Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tagid:
Venemaa, Eesti, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Valentina Matvijenko

Peamised teemad