15:38 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Eesti uudised
lühendatud link
20

Erakonna Eestimaa Rohelised liige tegi kokkuvõtte selle aasta nukravõitu tulemustest keskkonna kaitsmisel

TALLINN, 24. detsember — Sputnik. Keskkonnatingimuste parandamisel liigub Eesti valitsus üsna vaevaliselt edasi ning kohati kaldutakse etteantud kulgemissuunast sootumaks kõrvale, leiab erakonna Eestimaa Rohelised juhatuse liige Timur Sagitov. 

Sagitovi arvates ei ole tänavu kevadel ametisse valitud valitsuses tegelikult üldse eesrindlikult ja looduskeskkonnale pühenduvalt mõtlevaid inimesi.

Nii näiteks ei loobuta Rail Balticu ehitusplaanidest, jätkuvad ettevalmistused põlevkiviõlitehase rajamiseks ja tehakse plaane väikese elektrijaama rajamiseks.

"Seniajani loobitakse kaikaid kodaraisse investoritele, kes kavatsevad tuuleparke rajada, ja meil ei ole tänini piisavat toetust elektriautodele," ütles Sagitov Sputnik Eestile antud intervjuus.

Aga leidub ka plusse. Nii on tema sõnul hakanud riigis enamal määral esile kerkima biometaan, mis võimaldab ühistranspordil tasapisi gaasikütusele üle minna, nagu näiteks Šveitsis.

Samuti, lisas Sagitov, on elavnemas kodanikuliikumine, ja seda eriti märgatavalt Ida-Virumaal, kus piirkonna elanikud koguvad allkirju nende kodukandis kaevandusjäätmetest põlevkiviõli tootva tehase rajamise vastu.

Mis puudutab otseselt roheliste erakonda, siis selle liikmed koostasid tänavu kaks petitsiooni.

Üks neist kutsub Eesti valitsust üles vähendama ökoloogiliselt puhaste toiduainete käibemaksu 20 protsendilt 9-le, teises on juttu pürotehnikatoodete müügikohtade ja müügiaja reguleerimisest ning uusaasta ilutulestike asendamisest valgusmängude ja laseretendustega.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, on petitsioonile pidustuste puhul ilutulestike korraldamise piiramise asjus kogutud vajalik hulk allkirju ja saadetud see Riigikogu menetlusse.

Petitsiooni algatajad teevad ettepaneku kasutada pürotehnikat üksnes uusaastaööl, kõigil muudel puhkudel aga taotleda selleks kohaliku omavalitsuse kirjalik luba.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Saksa Raudtee pani Greta Thunbergi paika
Tagid:
Roheline Liikumine, Roheline Energia, keskkonnakaitse, Eesti

Peamised teemad