20:52 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)
11

Rahvusvaheline sõltumatute ajakirjanike ja blogijate assotsiatsioon (Vene Kogukondade Meedialiit — MARS) kiitis oma üldkoosolekul Brüsselis heaks pöördumise Sputnik Eesti ajakirjanike diskrimineerimise asjus.

ТАLLINN, 25. detsember — Sputnik. Assotsiatsiooni ametlikul veebilehel avaldatud pöördumises avaldasid sõltumatud ajakirjanikud ja blogijad nördimust räige rikkumise üle sõnavabaduse ja uudisteagentuuri Sputnik Eesti ajakirjanike suhtes, keda kohalikud võimud nende ametialase tegevuse pärast taga kiusavad.

Геворг Мирзаян
© Фото : из личного архива Геворга Мирзаяна

Eesti ametivõimude ähvardused alustada agentuuri töötajate suhtes kriminaalmenetlused, kui nad enne 2020. aastat meediaagentuuris Rossija Segodnja töötamist ei lõpeta, oeavad rahvusvahelise assotsiatsiooni liikmed mitte üksnes sõnavabaduse, vaid ka Eestis ilmnevaks inimõiguste rikkumiseks.

"Peame kaasaegses demokraatlikus Euroopas lubamatuks ähvardusi ja niisugust ajakirjanike survestamist valitsuse poolt," seisab pöördumises.

MARS-i liikmete hinnangul peab lugejal olema võimalus ise valida teabeallikaid, mida ta usaldab, ning meediakanalite "õigeteks" ja "valedeks" jagamine meenutab süngeid aegu Euroopa ajaloos, mil natsirežiimile vastumeelsete autorite raamatuid linnaväljakutel põletati.

MARS on veendunud, et sedasorti surveavaldust ajakirjandusele, mis rikub sõnavabadust ja inimeste õigust kogu arvamus- ja teabespektri kättesaadavuseks, ei tohiks tänapäeva demokraatlikus Euroopas kohta olla.

Собрание Международной ассоциации независимых журналистов и блогеров (Медиаальянс русских сообществ - МАРС)
Rahvusvahelise sõltumatute ajakirjanike ja blogijate assotsiatsiooni (Vene Kogukondade Meedialiidu — MARS) koosolek

Kokkuvõtteks kutsusid sõltumatud ajakirjanikud ja blogijad poliitikuid ja kogu maailma üldsust oma pöördumist toetama ja avaldama see oma meediakanalites.

Lugege lisaks:

Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)

Samal teemal

Kisseljov: sanktsioonid Sputnik Eesti vastu on ohtlik pretsedent kogu Euroopale
Tagid:
tagakiusamine, Sputnik Eesti, sõnavabadus, Eesti

Peamised teemad