15:39 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Eesti uudised
lühendatud link
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)
30

Sputnik Eesti vastu käivitatud kampaania on vastuolus riigi juhtkonna sõnadega Moskvaga peetava dialoogi vajalikkusest, väidavad Venemaa diplomaadid.

TALLINN, 25. detsember — Sputnik. Sputnik Eesti ja tema meeskonna vastu loodud administratiivne ja finantssurve on täielikult vastuolus Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi hiljutise avaldusega Venemaaga peetava dialoogi olulisusest.

Геворг Мирзаян
© Фото : из личного архива Геворга Мирзаяна

Nii kommenteeris Vene Föderatsiooni suursaatkond olukorda, mis on kujunenud Eesti võimude surve tõttu Sputniku kohalikule toimetusele.

Diplomaat meenutas – käesoleva aasta 16. detsembri intervjuus ajalehele "Postimees" märkis president Kaljulaid, et oluline on dialoog Venemaaga, mis tõi kaasa lootuse kahepoolsete suhete paranemisele.

On vaja läbirääkimisi Venemaaga, ütles ka president Andrzej Duda pärast NATO tippkohtumist Londonis selle aasta 3. – 4. detsembril. Venemaaga soojemate suhete kasust rääkis hiljutise külaskäigu ajal Eestisse ka Briti peaminister Boris Johnson.

Niisuguste ametlike väidetega on aga selgelt vastuolus olukord uudistetoimetuse ümber:

"Öeldu taustal on avalduste ja nende mõttega täielikus vastuolus vastuvõetud meetmed haldus- ja finantssurve avaldamiseks Venemaa meedia ja tema kollektiivi suhtes, kuhu kuulub, muide, ka palju Eesti kodanikke.

Jääb mulje, et otsustati – kas omal soovil või vastu oma tahtmist – tagasi pöörduda näiliselt ammuunustatud USA McCarthy ajastusse, olles tunnistajaks olukorrale, kus "ebameeldivaile" meediakanaleile riputatakse kaela "propagandaagentuuri" ja "teabeoperatsioonide üksuse" sildid," kommenteeris Vene saatkond Tallinnas.

Diplomaadid märkisid ka, et "räiged sõnavabaduse rikkumised" Sputnik Eesti puhul pälvisid laiaulatusliku rahvusvahelise vastukaja.

Nagu teame, on OSCE meediavabaduse esindaja Harlem Desir on juba kinnitanud, et Euroliit pole Sputniku vastu mingeid sanktsioone kehtestanud.

Eesti eurosaadik Yana Toom
© Фото : из личного архива Яны Тоом

Desir pöördus Eesti ametivõimude poole palvega hoiduda välismaise meedia tegevuse tarbetust piiramisest, mis võib teabe vaba liikumist kahjustada.

Kommentaar mainib ka fakti, et Eestiski on palju inimesi, kes mõistavad Sputnik Eesti vastu algatatud kampaania hukka.

"Eesti, kus riigijuhid deklareerivad "kõrgete demokraatlike väärtuste" järgimist ja "tugeva demokraatia" olemasolu, on tekitanud endale arvestatava mainekahju. Tahaks näha väljakuulutatud väidetest juhindumist mitte ainult sõnades, vaid ka praktikas."

"Tundub, et olukord uudisteagentuuriga on just see proovikivi, mis näitab valmisolekut omaenda deklareeritud põhimõtteid järgida," lõpetas Venemaa saatkond oma pöördumise.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, said asutuse töötajad politsei- ja piirivalveametilt kirjad otseste ähvardustega algatada nende suhtes kriminaalmenetlus, kui nad 2020. aasta 1. jaanuariks meediaagentuuriga Rossija Segodnja suhteid ei lõpeta.

Venemaa president Vladimir Putin on Sputnik Eestiga seotud olukorda kommenteerides teatanud, et Venemaa ametivõimud teevad kõik endast sõltuva, et Sputniku tööd teistes riikides toetada.

Lugege lisaks:

Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)

Samal teemal

Kisseljov: sanktsioonid Sputnik Eesti vastu on ohtlik pretsedent kogu Euroopale
Tagid:
demokraatia, Venemaa Föderatsiooni Eesti saatkond, tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti

Peamised teemad