18:39 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1708
  • RUB91.7763
Eesti uudised
lühendatud link
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)
21

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova tuletas Eesti võimudele meelde, et kohalik Sputnik on kehtivate reeglite kohaselt akrediteeritud ja teeb oma tööd vastavalt üldkehtivatele ajakirjandusstandarditele.

ТАLLINN, 25. detsember — Sputnik. Venemaa välisministeerium nõudis ametlikult Tallinnalt tõendite esitamist agentuuri Sputnik Eesti väidetava mittevastavuse kohta ajakirjanduslikule tegevusele. Vastasel juhul peab Eesti vabandust paluma.

Nõnda ütles Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova, kelle kommentaarid on avaldatud ministeeriumi veebilehel.

"Järjekordselt keeldub Eesti valitsus teabeagentuuri, mis on kehtivate reeglite kohaselt akrediteeritud ja teeb oma tööd vastavuses üldkehtivate ajakirjandusstandarditega, õigustatult meediakanaliks nimetamast."

"Kerkib küsimus: mille alusel?"

"Kui Eesti valitsusel on tõendeid Sputniku allüksuse tegevuse mittevastavusest väljakuulutatud eesmärkidele, siis toodagu need avalikult esile, aga kui selliseid tõendeid ei ole, nagu ikka, siis tuleb laimamise pärast vabandust paluda," märkis ta. 

Zahharova lisas, et peab vägagi ärevusttekitavaks signaaliks Eesti juhtkonna keeldumist kuulda võtmast OSCE esindaja meediavabaduse küsimustes Harlem Desiri soovitusi teabeagentuuri Sputnik Eesti suhtes.

Eesti sammud kujutavad endast kavakindlat provokatsioonilist tegevust Venemaa meedia vastu selle meediakanali seisundi kahjustamiseks ja muutmaks Sputnik otsese poliitilise surve sihtmärgiks, nenditakse Venemaa välisministeeriumi avalduses.

"Peame vastuvõetamatuks ja täiesti alusetuks nimetada agentuuri bürood "info-operatsiooni allüksuseks", kommenteeris ta Reinsalu avaldust,

Eesti välisminister Urmas Reinsalu on teatanud, et "ei saa aru", miks OSCE-sse laekub kaebusi Eesti ametivõimude tegevuse kohta. "Sputnik ei kujuta endast vaba meediat, vaid info-operatsiooni allüksust. Meie rakendame Euroopa Liidu sanktsioone ja teeme seda põhjendatult," väitis ta.

Detsembris said Sputnik Eesti töötajad Eesti Politsei- ja Piirivalveametilt kirju otseste ähvardustega algatada nende vastu kriminaalmenetlus, kui nad 2020. aasta 1. jaanuariks töösuhet oma tööandja, rahvusvahelise teabeagentuuriga Rossija Segodnja ei lõpeta.

Ka ÜRO on asunud tekkinud olukorras selgust otsima. Palve toimuvale tähelepanu pöörata on saanud OSCE.

Euroopa Liit aga on otsustanud otse neile esitatud küsimuse kõrvale suunata ja veeretanud kõik pretensioonid Eesti ametivõimude peale.

Oma kriitilist suhtumist Sputnik Eesti survestamisse avaldas ka Venemaa president Vladimir Putin.

Lugege lisaks:

Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)

Samal teemal

Kisseljov: sanktsioonid Sputnik Eesti vastu on ohtlik pretsedent kogu Euroopale
Tagid:
Maria Zahharova, tagakiusamine, Sputnik Eesti, sõnavabadus, Eesti

Peamised teemad