10:15 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Eesti uudised
lühendatud link
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)
22

Venemaa alaline esindaja Euroopa Liidus, erakorraline ja täievoliline suursaadik Vladimir Tšižov kommenteeris Sputnik Eesti toimetuse tööpere survestamist ametivõimude poolt.

TALLINN, 25. detsember — Sputnik. Kõrgel ametikohal diplomaadi sõnul tuleb kõnelda reeglitest, mis on ette kirjutatud kõigile, sealhulgas Eesti ametivõimudele.

"Ettekäändena väidavad Eesti võimud, et Sputnik ei olegi üldse massimeediakanal, vaid propaganda hääletoru," märkis Vladimir Tšižov.

"Aga ega see midagi muuda. Lõppude lõpuks saab suuresti samaviisi iseloomustada ka ulatuslikku ringi lääneriikide (sealhulgas Eesti) meediakanaleid. Seega on siin tegemist põhimõtte küsimusega."

"Tuleb teile tunnistada, et Euroopa Liidus arutatakse märksa suurema mõnuga ajakirjandusvabaduse ja inimõiguste küsimusi pigem laias maailmas kui Euroopa Liidus endas. Ega räägita sugugi innukalt neist probleemidest, mis esinevad Euroopa Liidu sees. Ehkki viimasel ajal on lõpuks siiski nendelegi mõtlema hakatud."

Sputnik Eesti töötajad on saanud politsei- ja piirivalveametilt kirjad otseste ähvardustega algatada nende suhtes kriminaalmenetlus, kui nad 2020. aasta 1. jaanuariks suhteid meediaagentuuriga Rossija Segodnja ei lõpeta.

Venemaa president Vladimir Putin on Sputnik Eestiga seotud olukorda kommenteerides teatanud, et Venemaa ametivõimud teevad kõik endast sõltuva, et Sputniku tööd teistes riikides toetada.

Meediaagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan pöördus Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi poole üleskutsega mitte lubada ajakirjanikke vahistada.

Lugege lisaks:

Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)

Samal teemal

Kisseljov: sanktsioonid Sputnik Eesti vastu on ohtlik pretsedent kogu Euroopale
Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti

Peamised teemad