06:01 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
Vaba Eesti suurim tähtpäev: fašistlikest röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäev (55)
01

Eestis algas traditsiooniline heategevuskampaania Teises maailmasõjas Hitleri-vastase koalitsiooni poolel võidelnud veteranide toetuseks.

ТАLLINN, 24. detsember — Sputnik. Tänavu kogutakse raha sõjaveteranide toetuseks, kelle pension ei ületa 480 eurot kuus, ning ravimihindade hüvituseks.

Osa kogutud rahast läheb ortopeediliste ja hügieenitarvete soetamiseks, teatas kampaania eestvedaja Tatjana Lavrova. Annetuskampaania "Aitame veterane!" tulemused võetakse kokku 13. jaanuaril.

Iga aastaga jääb neid aina vähemaks ja vähemaks — neid, kes maailma pruunist katkust päästsid ja tagalas võidu sepistasid. Praegu on Teisest maailmasõjast osavõtnute Tallinna ühingus arvele jäänud 287 tegelikult lahingutes osalenut ja 60 tagalas töötanud inimest. Rahalist toetust osutatakse nende seast 173-le Eesti pensioni saavale sõjaveteranile.

Veteranide keskmine vanus on 95 eluaastat. Hooldekodudes on kaheksa veterani, 28 inimest on voodihaiged, kodunt lahkumata elab oma nelja seina vahel 217 veterani.

Kogutud annetusraha kasutatakse reeglina abivahendite (kuuldeaparaatide, kõnniraamide jms.) soetamiseks ja ravimite maksumuse hüvitamiseks. Seoses sellega, et praegu kuldeaparaatide vajajaid samahästi kui pole, otsustas ühingu juhatus hüvitada sõjaveteranidele ravimiostudeks tehtud kulutused.

Rahalist abi osutatakse tänavu 110 veteranile. 19. detsembriks oli juba 88 inimest saanud toetusi ühtekokku 13 200 euro ulatuses. Toetuste jagamine jätkub. Ülejäänud raha eest ostetakse hädavajalikke majapidamistarbeid ning tasutakse arveid hooldekodus viibimise eest.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, toimub kampaania "Aitame veterane!" alates 2008. aastast – ilma vahendajateta ja kohustusliku aruandlusega kogutud raha kohta.

Kogu heategevusürituse jooksul on Teisest maailmasõjast osavõtjate Tallinna ühingule annetatud 107 545 eurot.

2019. aasta maikuus laekus Teisest maailmasõjast osavõtnute Tallinna ühingus arvele kõigi selle kampaania 11 aasta vältel rekordiline summa — 17 526 eurot.

Kõnealune heategevuskampaania toimub kaks korda aastas — mais ja detsembris, kuid veterane võib toetada aastaringselt ükskõik millise annetussummaga. Pangarekvisiidid ja täpsem info on kirjas veebilehel www.veteraan.ee.

Need, kes soovivad pakkuda organisatsioonile oma abi või saada üksikasjalikku teavet rahaliste vahendite kasutamise kohta, saavad pöörduda Teisest maailmasõjast osavõtjate Tallinna ühingu juhatuse poole, mis asub Tallinnas Vene kultuurikeskuses Mere pst 5, 2. korrusel, tuba 2017. Ühingu telefon on 644 9445 (kl 10.00 kuni 13.30).

Lugege lisaks:

Teema:
Vaba Eesti suurim tähtpäev: fašistlikest röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäev (55)

Samal teemal

Vaba Eesti suurim tähtpäev: fašistlikest röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäev
Tagid:
annetus, toetus, heategevuslik, veteranid, Teine maailmasõda

Peamised teemad