08:53 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Eesti uudised
lühendatud link
Migratsioon Eestis (89)
20

Politoloog ja publitsist Rodion Denissov rääkis, miks Eesti saab kõikide Euroopa Liidu riikide hulgas kõige vähem varjupaigataotlusi.

TALLINN, 28. detsember — Sputnik. Statistikateenistuse Eurostat andmetel on Eesti riik, kuhu kõige vähem tahavad sõita inimesed, kes taotlevad poliitilist varjupaika. Viimase 12 kuu jooksul on sellise sooviga meie riigi poole pöördunud kõigest sada pagulast, mis on kõige madalam näitaja Euroopa Liidus.

Общественный деятель, журналист, публицист Родион Денисов
© Sputnik / Александр Заболотный
Politoloog ja publitsist Rodion Denissov

Rodion Denissovi sõnul on raske öelda, kui objektiivne on selline statistika, sest tallinlased näevad oma silmaga, et inimesi, keda saaks pidada pagulasteks, tuleb pealinna tänavatele järjest rohkem ja rohkem — neid on üsna lihtne ära tunda nii riietuse kui ka välimuse järgi.

Kui neid arve tõena võtta, siis küsimusele, miks nii vähe põgenikke taotleb varjupaika Eestis, on lihtne vastata: siin sei ole selliseid toetusi ja nii häid tingimusi nagu Soomes, Rootsis või Norras," märkis politoloog intervjuus Sputnik Eestile.

Denissov nimetas ka seda fakti, et isegi need, kes sõidavad Eestisse, lahkuvad siit väga ruttu teistesse maadesse, kus on rohkem toetusi ja kus eksisteerivad kogukonnad, sealhulgas moslemikogukonnad.

"Neil on siin ebamugav, mistõttu nad sõidavad siit edasi," lisas ta.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, on kõige rohkem varjupaigataotlusi saanud Saksamaa (22% kõigist taotlustest ELis), Prantsusmaa (18%) ja Hispaania (16%).

On teada, et Eesti suhtub negatiivselt migrantide vastuvõtmisse õnnetutest riikidest. Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, said riigi võimud mullu 75 varjupaigataotlust, millest rahuldati ainult 20. Kõige rohkem immigrante võeti vastu Iraagist, Aserbaidžaanist ja Eritreast.

Rodion Denissovi venekeelset kommentaari saab kuulata siin: 

Денисов рассказал о парадоксальной ситуации с беженцами в Эстонии

Lugege lisaks: 

Teema:
Migratsioon Eestis (89)

Samal teemal

Euroopa rändekriis
Migratsioon Eestis
Tagid:
EL, Rodion Denissov, Eesti, migratsioon, põgenik

Peamised teemad