15:07 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Eesti uudised
lühendatud link
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)
22

Venemaa inimõiguste volinik Tatjana Moskalkova astus välja Sputnik Eesti ajakirjanike kaitseks saates sellekohase pöördumise õiguskantsler Ülle Madisele.

TALLINN, 28. detsember — Sputnik. Oma pöördumises kutsus Venemaa ombudsman oma Eesti kolleegi üles tagama Sputnik Eesti ajakirjanikele ohutud ja soodsad töötingimused.

Tänavu detsembris ähvardasid Eesti jõustruktuurid Sputnik Eesti töötajaid kriminaalvastutusega, kui need enne 1. jaanuari 2020 ei ütle üles oma töölepinguid rahvusvahelise teabeagentuuriga Rossija Segodnja.

Võimud põhjendavad oma meetmeid sanktsioonidega, mis Euroopa Liit on 2014. aastal kehtestanud mitmete füüsiliste ja juriidiliste isikute vastu Ukraina sündmuste tõttu.

Tatjana Moskalkova märkis, et see olukord teeb talle muret, sest Rossija Segodnja töötajatel ei ole probleeme Eesti õiguskaitseorganitega. Ta väljendas lootust, et Eesti võimud kooskõlas rahvusvaheliste sõnavabadusnormidega mitte ainult ei taga ajakirjanike ohutust, vaid ka vabastab nad survest ja tagakiusamisest kutsetegevuse eest.

"Palun Teid, austatud proua Madise, et te aitaksite oma volituste piires kaasa sellele, et tagataks ajakirjandusvabadus ning teabeagentuuri Sputnik Eesti ajakirjanike õigused julgeolekule ja soodsatele töötingimustele," tsiteerib Venemaa ombudsmani pöördumist RIA Novosti.

Varem, nagu on kirjutanud Sputnik Eesti, on õiguskantsler Ülle Madisele teinud samasuguse pöördumise Venemaa presidendi juures asuva inimõiguste nõukogu juht Valeri Fadejev, paludes tal võtta Sputnik Eesti ümber tekkinud olukord isikliku kontrolli alla.

Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva esitas RIA Rossija Segodnja nimel politseile avalduse kontrollida toimetuse töötajate suhtes kohaldatud sanktsioonide aluseid.

Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega

Tänavu sügisel sattusid Sputnik Eesti töötajad silmitsi surveavaldusega ametivõimude ja rahandusasutuste poolt. Esimese hoobi andsid rahvusvaheliste pankade Eesti filiaalid, külmutades palgaülekanded ning maksu- ja muude maksete ülekanded. Tulemusena oli bürooruumide üürileandja sunnitud tühistama toimetusega sõlmitud rendilepingu.

Hiljem saatis Politsei- ja Piirivalveameti Rahapesu Andmebüroo detsembri keskel Sputnik Eesti töötajatele kirjad ähvardusega alustada kriminaalmenetlust, kui nad 2020. aasta 1. jaanuariks oma töökohalt ei lahku.

Ähvarduse ettekäändeks osutus Rossija Segodnja peadirektori Dmitri Kisseljovi kandmine tema seisukoha tõttu Ukraina sündmuste suhtes Euroopa Liidu sanktsioonide alla kuuluvate isikute nimekirja.

Samas aga ei ole Vene riigile kuuluv Rossija Segodnja (Sputnik Eesti emaagentuur) ise mitte üheski sanktsioneeritavate nimekirjas ja mitte üheski Euroopa Liidu riigis tema töötajate suhtes selliseid meetmeid ei rakendata.

Lugege lisaks: 

Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)

Samal teemal

Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tagid:
sõnavabadus, Ülle Madise, inimõigused, Sputnik Eesti

Peamised teemad