19:05 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
10

Kirde-Eestisse Kohtla-Järve linna on kavas ehitada tuulegeneraatorite tehas. Projekti järgi ehitatakse Järve linnaosa tööstusparki mitu tootmishoonet.

TALLINN, 28. detsember — Sputnik. Uut tehast hakatakse Kohtla-Järve tööstusparki ehitama plaanide järgi juba järgmisel, 2020. aastal, teatab ERR.

Eeldatakse, et käitises võib tööd saada 160–300 inimest, nii et tootmine on kavas ette võtta üsna suurelt. Suure tööpuudusega piirkonna jaoks on taoline algatus väga oluline.

Projekti järgi ehitatakse Järve linnaosa tööstusparki mitu tootmishoonet, kus hakatakse kokku panema tuulegeneraatoreid. Tehase rajamist planeeriv firma kaasab selleks mitme Euroopa riigi erainvestorite kapitali. Peale selle aitab tehast ehitada ka kohalik omavalitsus.

Töö terrikooni kallal on juba alanud
© Sputnik / Елена Вальме

Kohtla-Järve linnavolikogu esimehe Riina Ivanova sõnul on kohalik omavalitsus kinnitanud valmidust osutada tehase ehitamiseks vajalikku abi.

"Tuulegeneraatorite tehasest saab meie tööstuspargi esimene objekt ja — me oleme selles kindlad — kaugeltki mitte viimane," lisas ta.

Eriti tõstetakse esile, et tehas hakkab tootma uue konstruktsiooniga tuulegeneraatoreid, millel on paremad väljavaated turul läbi lüüa. Selleks on ettevõttel juba välja töötatud oma tehnilised lahendused.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, kiitis Eesti võimud 2016. aastal heaks energiamajanduse arengukava (ENMAK), mis näeb ette taastuvenergia osatähtsuse suurendamise 2030. aastaks 50 protsendini kogu tarbitavast energiast (kogu euroliidus peab see näitaja jõudma 30 protsendini).

Lugege lisaks:

Samal teemal

Eesti suudaks vähendada CO2-heidet 40 protsenti enam
Eesti ametiühingute juht: valitsus on tõsiselt käsile võtnud Ida-Virumaa päästmise
Sõnajalad plaanivad Mustanina külla 500 miljonit maksvat tuuleparki
Tagid:
majandus, tuuleenergia, tehas, töö, Ida-Virumaa, Kohtla-Järve

Peamised teemad