11:34 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Eesti uudised
lühendatud link
0 0

Eesti eliidi ees seisab küsimus, kas valida Kersti Kaljulaid tagasi riigipeaks või leida talle asemik. Peaminister ja kogenud poliitik Jüri Ratas on juba praegu valmis tooma selgust küsimusse riigipeaks saamise ambitsioonidest.

TALLINN, 29. detsember — Sputnik. Eesti peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ei kavatse osaleda 2021. aasta presidendivalimistel.

See on selgunud tema aastalõpuintervjuust ERRile.

"Mind pole see kunagi huvitanud, isegi sellist mõtet pole olnud," vastas Ratas küsimusele, kas selline mõte on talle pähe tulnud.

Ajakirjanik tuletas meelde, et Jüri Ratas on olnud aktiivses poliitikas juba 20 aastat ja tema juhtimisstiil peaministrina — pidev kompromissi otsimine, katsed kokkuleppele jõuda — meenutab presidendi käitumist. Aga isegi pärast seda jäi Ratas vankumatuks:

"Kas ma kandideerin 2021. aastal presidendi ametikohale? Ma ei tea, kust need kuulujutud on tulnud, kuulen sellest esimest korda.

Ratas lükkas ümber ka meedia oletused, et Eesti valitsuse ja president Kersti Kaljulaidi vahelised suhted on sassis. "Mina isiklikult ei arva, et Stenbocki maja ja Kadrioru vahelt on must kass läbi jooksnud. On väga tähtis pidada dialoogi ja ma austan meie riigi presidenti," rõhutas ta.

Samas kinnitas ta, et ei osale presidendi vabariigi aastapäeva vastuvõtul. Kuid ta põhjendas seda isiklike põhjustega:

"24. veebruaril 2020 võtan ma tingimata osa üritustest Vabaduse väljakul, paraadist ja muudest üritustest. Kui teid huvitab, kas ma kavatsen külastada presidendi pidulikku vastuvõttu, siis ma võin teile öelda, et olen juba presidendile teatanud, et mind ei ole siis kahjuks Eestis, sest tahaksin veeta koolivaheaja koos perega."

Nagu Sputnik Eesti on teatanud, oli 2019. aasta suvel märgata kriisi Stenbocki maja ning Kadrioru suhetes. Tegelikult nimetas Kersti Kaljulaid Ratase valitsust ohuks rahvuslikule julgeolekule.

Seda olukorda meenutades ning aastast kokkuvõtteid tehes teatas Jüri Ratas, et "Eesti rahvuslikku julgeolekut ja põhiseaduslikku korda ei ohusta miski". Tema sõnul praegune valitsus hoopis tugevdab, mitte ei nõrgesta neid alustalasid.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Millega tegeleb Eesti ELis lähiaastatel — üksikasjad
Aeg suhteid parandada: riigikogulased kutsusid Tallinnasse kolleege Venemaa Riigiduumast
Tagid:
Kersti Kaljulaid, Jüri Ratas, presidendivalimised, Eesti

Peamised teemad