11:05 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Eesti uudised
lühendatud link
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)
51

Telekanali Rossija 1 saates "Pühapäevaõhtu Vladimir Solovjoviga" puudutas Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova Moskva vastumeetmeid Eesti võimude ähvardustele kohaliku Sputniku toimetuse töötajate aadressil.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Moskvas teatakse suurepäraselt, kes seisab kõigi nende "sigaduste" taga, mida Sputnik Eestiga tehakse, ja ollakse valmis sellele vastama "kompleksselt ja huvitavalt", teatas Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

Sputnik Eesti toimetuse töötajatele politseilt tulnud ähvardused kriminaalvastutusega, kui need enne aastavahetust ei lõpeta töölepingut Rossija Segodnjaga, on teema, mis püsib endiselt Venemaa meedia ja diplomaatiliste teenistuste tähelepanu keskmes, mida kinnitas Maria Zahharova esinedes telekanali Rossija 1 saates "Pühapäevaõhtu Vladimir Solovjoviga".

"Antud juhul, lähtudes sellest, kes seisab Eesti meediaruumi ja kõigi nende sigaduste taga, mida me näeme Venemaa meediakeskkonna suhtes, saab vastus olema kompleksne ja huvitav," ütles ta.

Diplomaadi sõnul saadakse Moskvas aru, "missugust mõju avaldab London meedia valdkonnas Eestile".

"Eesti ajakirjanike ühendused on mingis kummalises interaktsioonis nende struktuuridega, mida rahastatakse Suurbritanniast, ja koostavad ettekandeid sellel teemal, kuidas seista vastu Venemaa-poolsele infoohule (...). Tuleb aru saada, kustpoolt tuul puhub, ja tuul puhub lõputult Uduse Albioni poolt," rõhutas Zahharova.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Eesti politsei põhjendab Sputniku kohaliku toimetuse vastaseid meetmeid oma tõlgendusega Brüsseli 2014. aastal "Ukraina territoriaalse terviklikkuse kaitse" ettekäändel kehtestatud personaalsanktsioonidest Rossija Segodnja peadirektori Dmitri Kisseljovi suhtes.

Eesti võimud "ei näe midagi, ega tea midagi"

Sputnik on Eestis tegutsenud alates 2016. aastast, kusjuures kogu selle aja jooksul on tema töötajate palkadelt tasutud maksud jõudnud Eesti riigikassasse, kuid Siseministeeriumile alluv Politsei- ja Piirivalveamet hakkas tema suhtes pretensioone esitama alles 2019. aasta lõpus.

Seejuures eelistas peaminister Jüri Ratas teha näo, et ta ei saa aru, "milles on probleem", aga enamasti sõnavabaduse eest võitlev president Kersti Kaljulaid eiras Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjani pöördumist tema poole.

OSCE esindaja ajakirjandusvabaduse küsimustes Harlem Désir on kutsunud Eesti võime üles loobuma tarbetutest piirangutest Sputniku tegevusele ja teatanud, et hoiab olukorral silma peal.

Ka Venemaa inimõiguste nõukogu juht Valeri Fadejev on saatnud Eesti õiguskantslerile Ülle Madisele üleskutse mitte lubada rikkuda Rossija Segodnja ajakirjanike õigusi.

Venemaa president Vladimir Putin on Sputnik Eesti olukorda kommenteerides teatanud, et Venemaa võimud teevad kõik selleks, et toetada Sputniku tööd teistes riikides.

Rossija Segodnja tegevdirektor Kirill Võšinski on avaldanud portaali Sputnik Eesti toetuseks mobiilivideo (flashmob) #СпутникСила (SputnikJõud). Video sümboliks sai kollast firmavärvi sangpomm ingliskeelse kirjaga "Got You Covered!" ("Olete kaitstud!").

Гиря Sputnik
© Sputnik
Sputniku sangpomm

Kampaaniaga on juba liitunud Rossija Segodnja peadirektor Dmitri Kisseljov, Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova, Riigiduuma väliskomitee liige Jevgeni Primakov, publitsist Armen Gasparjan, Venemaa Rahvuslike Väärtuste Kaitse Fondi ja Venemaa Infoühiskonna ja Meedia Arendamise Ühiskondliku Koja juht Aleksandr Malkevitš.

Lugege lisaks:

Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)

Samal teemal

Venemaa ombudsman kutsus õiguskantslerit üles kaitsma Sputnik Eesti töötajaid
Tagid:
tagakiusamine, Sputnik Eesti, sõnavabadus, Eesti

Peamised teemad