23:48 23. Mai 2018
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Vene saatkond Eestis asetas Pronkssõduri juurde pärjad.

Vene saatkond Eestis asetas Pronkssõduri juurde pärjad

© Sputnik / Дмитрий Крамар
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
„Pronksiöö“: 10 aastat hiljem (21)
2732

Venemaa mälestab Teises maailmasõjas hukkunuid leinaminutiga.

TALLINN, 22. juuni — Sputnik. Venemaa saatkond Eestis asetas Tallinnas Sõjaväekalmistul Pronkssõduri juures pärgade, meenutades nii 75 aasta möödumist Saksamaa kallaletungist NSV Liidule.

"Sõtta jäi 27 miljoni meie kaasmaalase elu. Siiani hoitakse igas Venemaa perekonnas au sees mälestust toonastest kaotustest, kuid samal ajal tuntakse uhkust rindeteil suure võiduni rühkinud esivanemate kangelastegude üle," teatas saatkonna.

Moskvas mälestas Vene riigiduuma Teises maailmasõjas hukkunuid leinaminutiga.

"Täna on mälestuse ja leina päev," ütles spiiker Sergei Narõškin riigiduuma poole pöördudes.

Saksamaa Nõukogude Liidule kallaletungi 75. aastapäeval osutas riigiduuma esimees tähelepanu tõsiasjale, et järgnenud sõjas hukkus miljoneid ja miljoneid inimesi.

Narõškin juhtis saadikute tähelepanu ka sellele, et saalis lebab neist igaühe ees punase nelgi kujuline sõjaveterani abistamise märk.

"Täpselt aasta eest asutas riigiduuma saadik, Nõukogude Liidu kangelane Valentina Tereškova heategevusfondi nimega Põlvkondade mälestus, mis seda üritust läbi viib," sõnas duuma esimees.
Ta täpsustas, et ürituse juhtmõte on "mäletan, teen, aitan". "Iga soovija võib selle üritusega liituda, pannes rinda laual oleva punase nelgi," ütles Narõškin.

 

 

Teema:
„Pronksiöö“: 10 aastat hiljem (21)

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  41
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  41
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  9