21:57 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Balti laevastiku peajõudude läbimurre Kroonlinna.

Sputnik Eesti meenutab Tallinna evakueerimist

© Sputnik / Алексей Межуев
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
4110

1941. aasta Tallinna evakueerimise traagiliste sündmuste aastapäeva lähenedes valmistas Sputnik Eesti toimetus ette eriprojekti, mis jutustab ühest Suure Isamaasõja kõige süngemast leheküljest.

TALLINN, 26. august — Sputnik. Tallinna evakueerimise käigus evakueeriti Suure Isamaasõja ajal 1941. aasta augusti lõpust septembri alguseni Balti laevastiku peajõud Tallinnast Kroonlinna.

Operatsiooni juhtis viitseadmiral Vladimir Tributs. Operatsiooni tulemuseks oli Balti laevastiku peajõudude läbimurre Kroonlinna ja selle käigus kanti suuri laeva- ja inimkaotusi. 225 väljunud laevast jõudsid sihtkohta vaid 163. Vaenlase tules hävis peaaegu kuuskümmend laeva, hukkus 10 tuhat sõjaväelast ja peaaegu 5 tuhat tsiviilisikut.

Tallinna evakueerimise käigus toimunud Juminda miinilahingut loetakse üheks Teise maailmasõja ohvriterohkemaks merelahinguks. Nende traagiliste sündmuste 75. aastapäeva puhul meenutab Sputnik Eesti 1941. aasta augusti lõpul Soome lahel aset leidnud sündmusi.

 

 

Tagid:
Suur Isamaasõda, evakueerimine, Kroonlinn, Juminda, Tallinn

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  28
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  36
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  8