13:57 22. August 2017
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Eesti meeskond Rio de Janeiro Olümpiamängude avatseremoonial

Linn tunnustab Rio de Janeiro olümpiamängudel esinenud tallinlastest sportlasi

© REUTERS / STOYAN NENOV
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
12 0 0

Tallinna Raekojas täna toimuval tänuüritusel tunnustab abilinnapea Mihhail Kõlvart tänukirjaga kõiki Rio de Janeiro olümpia- ja paraolümpiamängudel osalenud tallinlastest sportlasi ja nende treenereid. Edukamatele sportlastele ja nende treeneritele eraldatakse lisaks ühekordset toetust.

Tallinlased Irina Embrich ja Erika Kirpu tulid Rio de Janeiro olümpiamängudel vehklemise Eesti epeenaiskonna koosseisus 4. kohale. Irina Embrichi tunnustatakse ja toetatakse 2000 euroga, Erika Kirput 2000 euroga ning nende treenereid Viktor Kirput 1000 euroga, Anatoli Jasnovit 1000 euroga ja epeenaiskonna peatreenerit Kaido Kaabermad 1000 euroga.

Tallinlane Martin Kupper tuli Rio de Janeiro olümpiamängudel kettaheites 4. kohale. Martin Kupperit tunnustatakse ja toetatakse 2000 euroga ja tema treenerit Aleksander Tammertit 1000 euroga. Gerd Kanter pälvis olümpiamängudel kettaheites 5. koha, Gerd Kanterit tunnustatakse ja toetatakse 2000 euroga ja tema treenerit Indrek Tustitit 1000 euroga. Heiki Nabi saavutas olümpiamängudel kreeka-rooma maadluses 5. koha, Heiki Nabit tunnustatakse ja toetatakse 2000 euroga ja tema treenerit Henn Põllustet 1000 euroga.

Ksenija Balta tuli olümpiamängudel kaugushüppes 6. hohale, Ksenija Baltat tunnustatakse ja toetatakse 2000 euroga ja tema treenerit Andrei Nazarovit 1000 euroga. Rio de Janeiro olümpiamängudel tõstmises 7. koha saavutanud Mart Seimi tunnustatakse ja toetatakse 2000 euroga ja tema treenerit Alar Seimi 1000 euroga. Epeevehklemises 8. koha saavutanud Nikolai Novosjolovit tunnustatakse ja toetatakse 2000 euroga ja tema treenerit Igor Tšikinjovi 1000 euroga.

Elisabeth Egel tuli Rio de Janeiro paraolümpiamängudel 200 m kompleksujumises 5. kohale. Elisabeth Egelit tunnustatakse ja toetatakse 2000 euroga ja tema treenerit Õnne Pollisinskit 1000 euroga.

Rio de Janeiros toimusid suveolümpiamängud 5.-21. augustil ja paraolümpiamängud 8.-18. septembril. Olpiamängudel osales Eesti sportlasi kokku 47, kellest 16 olid tallinlased, paraolümpiamängudel osales kokku 6 Eesti sportlast, kellest 3 olid tallinlased.

 

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  4
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  23
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  11