21:40 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Tallinna loomaaed

Täna on Rahvusvaheline loomaaednike päev

© Sputnik / Вадим Анцупов
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
2730

Rahvusvaheline Loomaaednike Kongress (The International Congress of Zookeepers) kuulutas 4. oktoobri rahvusvaheliseks loomaaednike päevaks, mida esmakordselt tähistati 2015. aastal.

TALLINN, 4. oktoober — Sputnik. Tallinna loomaaed kutsub üles märkama neid inimesi, kes loomade eest igapäevaselt hoolt kannavad ja teevad kõik, et elukad oleksid terved, hooldatud, toidetud ja rahul.

Paljud inimesed on kogu oma elu pühendanud loomaaiatööle.

Lisaks talitajatele on loomaaias palju erinevaid osakondi, näiteks hooldusosakond, söödaosakond, sisevalve, aianduse ja heakorra osakond, teadusliku liigikaitse labor, veterinaaria ja zoo-osakonnad, keskkonnahariduskeskus jt.

Külastaja näeb loomaaeda teistmoodi kui talitaja, kellel on oma hoolealusega kindel, väljakujunenud suhe. Iga looma puhul on see eriline ja teistmoodi, mistõttu inimeste asendamine loomaaia piires ei ole lihtne. Igale sobib oma — kes on kassi ja kes kalainimene, kellele sobivad elevandid või kellele maod.

Rahvusvahelise loomaaednike päeva puhul kinkis AS Kalev kõigile loomaaiatöötajatele šokolaadi.

 

Tagid:
Loomaaed, Tallinn

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  25
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  36
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  8