23:59 18. Veebruar 2018
Tallinn-8°C
Kuula otse
Rahvusvaheline fašismi- ja antisemitismi vastane päev

Rahvusvaheline fašismi- ja antisemitismi vastane päev

© Sputnik / РИА Новости
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
1920

9. novembril mälestatakse Kristalliöö (saksa keeles Kristallnacht) sündmusi - 8. ja 9. novembril 1938 Natsi-Saksamaal ja Austrias toimunud sadu juudipogromme.

Rüüstati juutide kodusid, asulaid ja kauplusi. Sturmabteilung ja tsiviilisikud hävitasid ehitisi, laastati üle pooleteise tuhande sünagoogi. Kahepäevaseid rahutusi hakati tuhandete lõhutud poeakende järgi nimetama kristalliööks.

Kristalliööl tapeti Saksamaal vähemalt 91 inimest. Üle 30 000 juudi mehe arreteeriti ja saadeti koonduslaagritesse. Juudi kogukonnale määrati miljardi riigimargane trahv.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Mõneks ajaks vaibunud retoorika "rahulembese" NATO ja "agressiivse" Venemaa vastasseisust sai uue hoo seoses USA otsusega moderniseerida Venemaa piiride lähedal asuvaid baase ja suurendada eelpaigutatud relvade, laskemoona ja tehnika hulka.

  54
 • Lähipäevil tuleb kohati 22 kraadi külma. Illustreeriv foto

  Viimastel päevadel valitsenud pakaseline ilm saab jätku ka uuel nädalal, kui kohati võib õhutemperatuur langeda koguni 22 miinuskraadini.

  36
 • Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke

  Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke Odnoklassniki, VKontakte, Facebook ja teisi sedalaadi veebikeskkondi, teatas ajaleht Izvestja osundusega kaitseministeeriumile.

  41