09:49 24. September 2017
Tallinn+ 9°C
Kuula otse
Pealinna jõulukuusk jõuab neljapäeval Raekoja platsile

Pealinna jõulukuusk jõudis täna Raekoja platsile

© Sputnik / Вадим Анцупов
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
8720

Tallinna Raekoja platsile saabus eeloleval neljapäeval jõulukuusk, mis tänavu leiti Raplamaalt.

Tallinna Kesklinna linnaosavanem Alar Nääme sõnas, et pealinna esinduslikuma jõulupuu valik ei olnud tänavu lihtne ülesanne, edastas Raepress. "Ma ei usu küll, et ilusad kuused oleksid Eestimaal otsa lõppenud, aga meile sobivas kauguses, mõõtmetes ja hea ligipääsetavusega jõulupuud ei õnnestunud tükk aega leida," sõnas Nääme.

Tallinna Raekoja platsile püsti pandav kuusk leiti Raplamaalt Käru vallast Jõekülast Liivapõllu talu maal. Raekoja platsil aegade jooksul nähtud rekordkõrgusele puu 6-7 meetrit alla, kuid kuuse võra on kohev ja tihe. Taluperemees Jaan Hansalu pakkus sama kuuske pealinna esindusjõulupuuks juba mullu, kuid siis leiti sobiv kuusk lähemalt.

Raekoja platsile peaks kuusk jõudma täna pärastlõunaks, nädalaga peab jõulupuu saama ehitud. Tuled kuusel süttivad koos jõuluturu avamisega 18. novembril.

Tagid:
jõulukuusk, Raekoja plats, Tallinn

Peamised teemad

 • Politsei tõhustab inimeste ja sõidukite kontrolli

  Seoses EL eesistumise digitaalvaldkonna tippkohtumisega kontrollib politsei esmaspäevast reedeni tavapärasest rohkem inimesi, sõidukeid ja nende dokumente

  6
 • Tallinn tähistab Eesti rahvusvähemuste päeva

  Eesti rahvusvähemuste päev ehk Eesti rahvuste päev on 24. septembril tähistatav tähtpäev, mis meenutab Eesti Rahvuste Foorumi esmakordset kogunemist 1988. aastal

  16
 • Illustreeriv foto

  Juba aasta otsa üritavad ametnikud ja poliitikud jälile saada ühes Rootsis Älvrosis asuvas kollases majas toimuvale. Selles majas magab sõjaväenaridel 35 Ukrainast ja Valgevenest pärit hooajatöölist.

  28