19:14 16. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1260
  • RUB75.0816
Isa ja poeg. Foto on illustratiivne

Pühapäeval heisatakse isadepäeva puhul lipud

© Flickr / Thomas Hawk
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
4220

Pühapäeval kutsuvad kaitseväelased, politseinikud ja päästjad kõiki Haapsalu Wiedemanni spordihoonesse, et koos isadepäeva tähistada.

TALLINN, 13. november — Sputnik. Pühapäeval on isadepäeva puhul lipupäev, mil Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja kohalike omavalitsuste asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud.

Eesti lipu heiskamisega võivad isasid tervitada ka kõik teised, teatas riigikantselei BNS-ile. Isadepäev on ennekõike perekondlik tähtpäev, millega austatakse isasid ja tähtsustatakse nende rolli.

Jõustruktuuride korraldatav tasuta kogupereüritus "Kõikide laste isadepäev" algab pühapäeval Haapsalu Wiedemanni spordihoones kell 11 ja tegevusi jätkub kuni kella kolmeni, teatas Kaitseväe pressiteenistus.

Kohapeal saab näha kaitseväe rasketehnikat ja relvi, seal hulgas ka eriväelaste varustust ning proovida sõdurivarustust. Kaitseliit näitab, kuidas ennast maskeerida ning pakub tasuta sõdurisuppi. Näha ja katsuda saab veel politsei- ja piirivalveameti politseiautosid ja et Haapsalu on merelinn, on kohal ka politsei merekaater.

Samuti korraldavad kaitseväelased korvpallivisete võistluse ning mälumängu. Päästjad näitavad muuhulgas kuidas käsitleda tulekustutit ning mis on tuletõrjesport. Maanteeamet jagab helkureid ning pöörlevas autos saab kätte tunde ja teadmised, kuidas käituda, kui auto on katusel.

Isadepäeval on kõigil võimalus osaleda erinevates mängudes ja võita auhindu. Päeva juhib Venno Loosaar ja Premia kostitab külalisi tasuta jäätisega. Kogupereüritusel esinevad kaitseväe orkester, rahvatantsurühm West, tantsukool JJ-Street ja laulustuudio Do-Re-Mi. Päeva lõpetab ansambel Shanon.

Tallinna isad ja lapsed on oodatud tähistama isadepäeva Tallinna spordihallis (Herne 30), teatas Tallinna Kesklinna valitsus.

Kesklinna isadepäeva ühistele sportmängudele antakse start kell 11, kuid isasid koos oma lasteaia- ja eelkooliealiste lastega oodatakse spordirõivais ja vahetusjalatsitega juba alates kella 10st.

Sportlikku ajaviidet pakuvad ligi kahe tunni jooksul tegevused batuudil, korvpalliplatsil ja maadlusmatil, osaleda saab 200 meetri ja teatejooksus, kõrgus- ja kaugushüppes ning end muulgi moel proovile panna.

Sportliku isadepäeva algataja, Tallinna Kesklinna vanem Alar Nääme hindab isa eeskuju laste tervisekäitumises: „Kindlasti kasvavad tervemad lapsed seal, kus füüsilist aktiivsust hinnatakse kõrgemalt kui tundide kaupa diivanil lesimist või nutiseadmega mängimist. Isa saab siin olla parimaks eeskujuks."

Kesklinna isadepäeval saab lisaks sportlikule pingutusele kontrollida oma tervisenäitajaid. Kõik tegevused on tasuta ja iga osaleja saab kingituse, lisaks loositakse auhindu.

Päästeameti maskott Nublu ja päevajuht Erkki Sarapuu aitavad aega sisustada.

Isadepäeva traditsioon on alguse saanud 1910. aastal Ameerikast.

Tagid:
isadepäev, poeg, isa, Haapsalu, Eesti, Tallinn

Peamised teemad