02:40 23. Mai 2018
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
Illustratiivne foto

Täna on rahvusvaheline tolerantsuse päev

© Sputnik / Владимир Астапкович
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
8311

16. novembril tähistatakse rahvusvahelist tolerantsuse ehk sallivuse päeva (International Day for Tolerance).

TALLINN, 16. november — Sputnik. Päeva eesmärgiks on parandada inimeste heaolu ja julgustada sallivust, austust ja dialoogi erinevate kultuuride, tsivilisatsioonide, inimeste ja organisatsioonide vahel. Üheks eesmärgi saavutamise teeks on hariduse edendamine ja avalikkuse suurem teadlikkus.

Tolerantsus on oluline poliitilise polariseerumise vastu, kui stereotüübid, ignorants ja ähvardav viha suurendavad ühiskondade mitmekesisust. Tänapäeva maailm on tihedalt seotud turumajanduse ja infotehnoloogiaga, mis suurendavad veelgi vaesust, ignorantsi. Tolerants aitab suurendada inimestevahelist austust ning aitab ehitada ühtset globaalset ühiskonda.

Allikas: www.maailmakool.ee

Tagid:
sallivus, tolerantsus, rahvusvaheline, maailm

Peamised teemad

 • London

  "Briti diplomaadid ja poliitikud kavatsevad kasutada eelseisvaid rahvusvahelisi kohtumisi selleks, et mobiliseerida Lääne üldsust ühise strateegia väljatöötamisele võitluseks Venemaa desinformatsiooniga ja Moskvaga suheldes tavapärase diplomaatilise dialoogi muutmiseks."

  32
 • Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit külaliste päev

  Eesti mereväe juhtimise all jaotuvad mitmete tuukrimeeskondade ja ligi 20 sõjalaeva tegevuspiirkonnad 11.-25. mai vältel Tallinna, Hiiumaa, Saaremaa ja Muhu lähistele.

  8
 • Eksperdid peavad tõenäoliseks uute terrorirünnakute toimumist, illustreeriv foto

  Eksperdid peavad tõenäoliseks uute, hästi ettevalmistatud terrorirünnakute toimumist, mis saavad olema hoopis ohvriterohkemad kui ISIS*-e fanaatiliste üksiküritajate omad, rääkis uudisteportaali Sputnik Eesti autor.

  87