03:34 20. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Riigikogu istungisaal

Uus valitsus annab Riigikogu ees ametivande

Riigikogu / Paul Kuimet
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
3610

Uue valitsuse ministrid annavad Riigikogus ametivande kolmapäeval, mille järel vabastab president Kaljulaid ametist Taavi Rõivase juhitud valitsuse.

TALLINN, 22. november — Sputnik. Valitsuse ametivanne, ühispildistamine ja tööruumide üleandmine Stenbocki majas kell 14.00, vahendas BNS.

Valitsus astub ametisse ametivande andmisega riigikogu istungil kell 14. Pärast riigikogu istungit kogunevad ametist lahkunud valitsuse liikmed ja ametisse astunud valitsuse liikmed riigikogu Valgesse saali, kus on ka ministeeriumide kantslerid ja riigikogu juhatuse esindajad. Ametist lahkunud ja ametisse astunud valitsus teevad ühispildi. Seejärel saadavad ministeeriumide kantslerid ametisse astunud ministrid ministeeriumidesse.

Orienteeruvalt kell 14.45 saabuvad ametist lahkunud peaminister Taavi Rõivas, ametisse astunud peaminister Jüri Ratas ning riigisekretär Heiki Loot Stenbocki majja. Ametist lahkuv peaminister annab uuele peaministrile üle tööruumid.

Peaminister Jüri Ratas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Keskerakonna esimees Jüri Ratas juhib valitsust, mille moodustasid Keskerakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) ning Isamaa ja Res Publica Liit (IRL).

"Parlament on andnud Jüri Ratasele volituse valitsuse moodustamiseks. See valitsus ja koalitsioonileping on seega rahva tahe ning rahval on alati õigus," ütles president Kersti Kaljulaid teispäeval.

Esmaspäeval andis riigikogu Ratasele volitused valitsuse moodustamiseks. President Kaljulaid märkis, et Eestil on ees Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisperiood ning sel ajal vajab riik tavapärasest tugevamat sisepoliitilist töörahu.

"Seda peaks silmas pidama kõik poliitikud, vaatamata sellele või just seetõttu, et ees on ka kohalike omavalitsuste volikogude valimised," ütles riigipea.
"Uuel valitsusel tuleb jätkuvalt näidata ka meie liitlastele ja partneritele, et Eesti on ustav NATO liitlane ning nõudlik ja aktiivne partner Euroopa Liidus.

Eesti on avatud ja läänemeelne demokraatlik riik ja kõnnib kindlalt teel, mille oleme valinud pea 30 aastat tagasi," lisas president.

President Kersti Kaljulaid nimetas Jüri Ratase juhitava valitsuse teispäeval ametisse. Kõigil kolmel erakonnal on valitsuses viis ministrikohta.

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
Tagid:
ametivanne, IRL, SDE, Keskerakond, ministrid, Eesti

Peamised teemad