23:22 07. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
0 0 0

30. novembril tähistataks paljudes maades ülemaailmset lemmikloomade päeva (World Day Pets).

Selle tähtpäeva asutamine kuulutati välja 1931. aastal Itaalias Firenzes toimunud rahvusvahelisel looduskaitseliikumise kongressil.

Tol ajal teatasid erinevad keskkonnaorganisatsioonid ja looduskaitseühingud valmidusest korraldada mitmesuguseid rahvaüritusi, mille eesmärk on kasvatada inimestes vastutustunnet kõige elava eest meie planeedil, sealhulgas koduloomade eest.

Selle päeva juhtlauseks said Antoine de Saint-Exupéry teose nimitegelese Väikese Printsi sõnad: „Sa vastutad alati selle eest, kelle oled taltsutanud".

Seda päeva tähistatakse erinevalt: korraldatakse pikette loomade julma kohtlemise vastu või korjanduskampaaniaid toetamaks loomavarjupaikade ja loomakliinikute rajamist, korraldatakse kassi- ja koeranäitusi jne. Mõni aga lubab sel päeval oma kodusel lemmikul teha kõike, mida hing ihaldab: tapeeti kriipida, mööblit või susse närida, kardinaid pidi turnida, söögilaualt süüa…, ja ostab talle kuhjaga maiuspalu, või lihtsalt osutab oma tiivulisele, akvaariumis ujuvale või neljajalgsele sõbrale kõige-kõige suuremat tähelepanu.

Tagid:
Amtoine de Saint-Exupery, lemmikloom

Peamised teemad