17:17 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
20 0 0

Rahvusvaheline andmekaitsepäev on pühendatud andmekaitsealaste õiguste tutvustamisele ja andmetöötlusega seotud riskide teadvustamisele

TALLINN, 28. jaanuar — Sputnik. Andmekaitsega seotud küsimused saadavad meid kõiki igal sammul. Meie isikuandmeid töödeldakse kogu aeg — olgu siis töösuhetes, suhtluses riigiga, seoses tervisemuredega arstil käies, poes kaupu ostes, reisides või näiteks internetis surfates. Sageli kõigi nende tegevuste juures inimene ise ei teadvustagi, et isikuandmete töötlemine on osa sellest protsessist, teatas Andmekaitse Inspektsioon.

Üldjuhul ei olda teadlikud võimalikest andmekaitsealastest küsimustest, probleemidest või riskidest, mis erinevates elusfäärides ette võivad tulla. Seetõttu ei osata oma isikuandmeid ka kaitsta ega teata, kuhu pöörduda või mida teha olukorras, kus isikuandmeid on väärkasutatud.

Kõikvõimalike andmekaitsega seotud küsimuste ja muredega tasub pöörduda Andmekaitse Inspektsiooni poole. Inspektsioon kaitseb õigust era- ja pereelu puutumatusele isikuandmete kasutamisel ning astub välja kodanike õiguse eest pääseda ligi enda kohta kogutud andmetele. Andmekaitse Inspektsiooni üheks eesmärgiks on aidata kujundada ühiskonda, kus väärtustatakse üksikisiku õigust eraelule.

Nõu saab küsida Andmekaitse Inspektsiooni nõuandetelefonil 627 4144. Valveametnik vastab nõuandetelefonile igal tööpäeval ennelõunal kell 10.00-12.00 ja pärastlõunal kell 14.00-16.00. Erandlikult on neljapäeviti vastamisaeg lühem, sel päeval saab telefoni teel nõu küsida kell 10.00-12.00 ja 14.00‑15.00. Sagedasematele küsimustele leiab vastused ka inspektsiooni kodulehelt.

Iga-aastase andmekaitsepäeva eesmärk on näidata inimestele, milliseid sikuandmeid nende puhul kogutakse ja töödeldakse, miks seda tehakse ing illised on nende õigused andmete töötlemisega seoses.

Euroopa Nõukogu Ministrite Komitee ettepanekul tähistatakse ndmekaitsepäeva 28. jaanuaril riikides, kes on ratifitseerinud sikuandmete automatiseeritud töötlemisel isiku kaitse konventsiooni. See onventsioon on isikuandmete kaitse alustala, mis koostati 28. jaanuaril 1981. aastal Strasbourgis ja seetõttu on tähtpäev valitud konventsiooni koostamise kuupäevale.

Tagid:
andmed, andmekaitse, rahvusvaheline, maailm, Eesti

Peamised teemad