00:19 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
920

Reedel, 3. veebruaril algusega kell 19.00 kõlavad Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas harmooniat ja tasakaalu toovad helid

Delhist saabusid spetsiaalselt ühe kontserdi jaoks Eestisse India artistid, kes mängivad ja tantsivad ragasid. Tallinna Filharmoonia poolt korraldatav tavapärasest erinev kontsert pakub kuulajale võimaluse keskenduda üksnes esitatavale ning viia end lõõgastavale ja virgutavale muusikalisele rännakule.

Ragad on India klassikalise muusika süsteemi kuuluva Karnataka muusika meloodiavormelid, mille kuulamise puhul on tähtis antud ajahetk ja see, mis eesmärgil muusikat kuulatakse, teatas Raepress.

Kontserdil üles astuv tantsijanna Vidha Lal on preestrite kastist pärit kaunitar, kes esitab Kathak tantsu. Tema värvikas isiksus ja põnev elukäik, mis iseloomustab tänapäevase india ühiskondlikku korraldust ja maale omast kultuuri, loob laval esitatavale omaette sügava ja paeluva mõõtme. Lisaks Vidha Lal`ile astub teiste muusikute seas üles sarodi-mängija Mukesh Sharma, kes on India üks hinnatumaid artiste. Sharma on esinenud kõikjal üle maailma. Tablamängija Arshad Khan ütleb nende esinemise kohta, et nad vaatavad publiku pealt, mida mängida. „Me esitame seda, mida publik sel hetkel vajab. Oleneb, milline õhkkond saalis valitseb."

Kuulajad võivad nautida kontserti kas idamaa-päraselt padjal või tavapäraselt toolil istudes.

Tagid:
muusika, Mustpeade maja, Delhi, India

Peamised teemad