14:14 22. August 2017
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Mustpeade majas kõlab India muusika

Mustpeade majas kõlab India muusika

© Sputnik / Вадим Анцупов
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
420

Reedel, 3. veebruaril algusega kell 19.00 kõlavad Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas harmooniat ja tasakaalu toovad helid

Delhist saabusid spetsiaalselt ühe kontserdi jaoks Eestisse India artistid, kes mängivad ja tantsivad ragasid. Tallinna Filharmoonia poolt korraldatav tavapärasest erinev kontsert pakub kuulajale võimaluse keskenduda üksnes esitatavale ning viia end lõõgastavale ja virgutavale muusikalisele rännakule.

Ragad on India klassikalise muusika süsteemi kuuluva Karnataka muusika meloodiavormelid, mille kuulamise puhul on tähtis antud ajahetk ja see, mis eesmärgil muusikat kuulatakse, teatas Raepress.

Kontserdil üles astuv tantsijanna Vidha Lal on preestrite kastist pärit kaunitar, kes esitab Kathak tantsu. Tema värvikas isiksus ja põnev elukäik, mis iseloomustab tänapäevase india ühiskondlikku korraldust ja maale omast kultuuri, loob laval esitatavale omaette sügava ja paeluva mõõtme. Lisaks Vidha Lal`ile astub teiste muusikute seas üles sarodi-mängija Mukesh Sharma, kes on India üks hinnatumaid artiste. Sharma on esinenud kõikjal üle maailma. Tablamängija Arshad Khan ütleb nende esinemise kohta, et nad vaatavad publiku pealt, mida mängida. „Me esitame seda, mida publik sel hetkel vajab. Oleneb, milline õhkkond saalis valitseb."

Kuulajad võivad nautida kontserti kas idamaa-päraselt padjal või tavapäraselt toolil istudes.

Tagid:
muusika, Mustpeade maja, Delhi, India

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  4
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  24
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  11