15:37 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
3220

Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja keldrisaalis toimub täna, 2. märtsil kell 20.00 jazzi ja kirjanduse klubi TAFF Club, kus toimub kirjaniku, luuletaja, dramaturgi, stsenaristi, ajakirjaniku, toimetaja, režissööri, kinonäitleja ja kunstniku Vladimir Majakovskile pühendatud kirjanduslik-muusikaline õhtu

Vladimir Majakovski oli vene luule uuendaja, revolutsioonipoeet, kes oli kohustuslikus korras tuttav igale nõukogude kooliõpilasele. Tuttav ja ühtlasi tundmatu. Pulbitsevast geeniusest oli pärast surma tehtud ametliku ideoloogia ruupor. Tema elusaatuse ja armastuse varjujäänud seikadest saab lähemalt kuulda juba 2. märtsil TAFF Clubis.

Tänasel kirjanduslikul ja muusikalisel õhtul astub üles ansambel Trio Romanss koosseisus Alla Kitas (klaver, vokaal), Galina Timonina (vokaal) ja Natalja Perevoztsikova (vokaal). Kirjanduskatkeid loeb ja kommenteerib Jüri Aarma.

Trio Romanss on tuntud vanade ja kaasaaegsete romansside esitajana iseenda originaalseadetes, samuti vene retro (1930-1950 tantsuhitid) esitajana. Ansambel on olnud mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaadiks. Nende loomingut on salvestatud ja jäädvustatud erinevates tele-ja raadiosaadetes. Kokku on trio salvestanud kuus heliplaati.

TAFF club on Eesti ainus džässi- ja kirjandusklubi, kus kuuleb nii muusikat kui ka sõna. Klubi põhistiil on mainstream-jazz, lisaks toimuvad eri stiilide teemaõhtud. Iga õhtu ühendab endas kirjandust ja muusikat. Klubi president on tunnustatud saksofonivirtuoos Raivo Tafenau. TAFF klubi avab oma uksed üle nädala neljapäeviti kell 20 Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja keldrisaalis.

Tagid:
TAFF club, Mustpeade maja, Romanss, Trio, Jüri Aarma, Majakovski

Peamised teemad