21:46 25. September 2017
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
Krimm

Toimus Krimmi referendum

© Sputnik / Константин Чалабов
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
2022

Krimm on venelaste südames Venemaa lahutamatu osa”, ütles 2014. aastal Vene president Vladimir Putin

16. märtsil 2014 toimus poolsaarel piirkonna edasist saatust otsustav referendum. Hääletussedelitele kanti kaks küsimust: "Kas olete Krimmi ühinemise poolt Venemaaga Venemaa Föderatsiooni subjekti staatuses?" ja "Kas te olete Krimmi Vabariigi 1992. aasta konstitutsiooni järgse Krimmi kui Ukraina osa poolt?". Enamus hääletanutest (96,77%) pooldasid Venemaaga ühinemist.

Putini sõnul oli Nõukogude Liidu juhi Nikita Hruštšovi 1954. aasta otsus anda Krimm Ukrainale "täis vigu".

Krimmi referendum oli "ajaloolise tähtsusega" ja toimus kooskõlas demokraatlike reeglite ja rahvusvahelise õigusega, rääkis Putin Kremli Vene parlamendi mõlema koja ühisistungil.

Vene president võrdles Krimmi referendumit Ukraina 1991. aasta iseseisvusdeklaratsiooni ja Nõukogude Liidust väljaastumisega.

Lääneriigid peavad referendumit seadusevastaseks ning Euroopa Liit ja USA kehtestasid Vene ja Krimmi ametiisikutele sanktsioonid.

Tagid:
referendum, Krimm

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Psühhoterapeut Vladimir Kukk rääkis portaali Sputnik Eesti lugejatele, kuidas käituda, kui olete osutunud netikurikaelte ohvriks, ja kuidas edaspidist kiusamist vältida.

  6
 • EL toidab Lätit riknenud toiduainetega, illustratiivne foto

  Oleme need, mida sööme. Õigemini need, mille ära seedisime ja alles jäi. Selles mõttes toimub Baltimaades pärast Euroopa Liitu astumist alati midagi uskumatut. Mis on ka ilmselge

  47
 • Udmurditar Mush Nadi

  Vähemusrahvuse nädala lõpuüritusel kohtus portaal Sputnik Eesti udmurditari, Valgetähe V klaasi teenetemärgi kavaleriga, sõnastuse kohaselt „kirjaniku ja tõlkijaga, kes on andnud panuse udmurdi-eesti kultuurisidemete arendamisse“

  26