21:37 25. September 2017
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
Aasta betoonehitis 2012 Tallinna Lennusadam

Täna on betoonipäev

© Flickr / Jan Pohunek
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
1630

Betoonipäev on tähtpäev, mida tähistatakse Eestis iga aasta märtsi keskpaigas alates aastast 2000 Eesti Betooniühingu initsiatiivil

Betooniühing tähistab igal aastal 17. märtsil betoonipäeva ning kuulutab välja aasta betoonehitise, mille valimise algatasid 2000. aastal Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit ja AS Kunda Nordic Tsement.

Et betoon on oluline ehitusmaterjal, on betoonipäev mõeldud betooni ja betoonehitiste tutvustamiseks arhitektidele, projekteerijatele, ehitajatele, ehitusmaterjalide tootjatele ja ehitiste tellijatele.

Betoonipäeval tutvustatakse ka mõnda olulist välismaa arhitekti ja kuulutatakse välja konkursi aasta betoonehitis võitjad.

Eesti Betooniühing on Eesti mittetulundusühing, mille eesmärk on betooni tutvustamine ja selle kasutamise edendamine.

Eesti Betooniühing asutati 2004. aastal. Ühingusse kuulub nii ehitusmaterjalide tootjaid, ehitusettevõtteid, projekteerijaid kui ka õppe- ja teadusasutusi ning eraisikuid.

2016. aasta betoonehitis on Eesti Rahva Muuseum.

Tagid:
betoonipäev, Eesti rahva muuseum, Betooniühing, Lennusadam

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Psühhoterapeut Vladimir Kukk rääkis portaali Sputnik Eesti lugejatele, kuidas käituda, kui olete osutunud netikurikaelte ohvriks, ja kuidas edaspidist kiusamist vältida.

  6
 • EL toidab Lätit riknenud toiduainetega, illustratiivne foto

  Oleme need, mida sööme. Õigemini need, mille ära seedisime ja alles jäi. Selles mõttes toimub Baltimaades pärast Euroopa Liitu astumist alati midagi uskumatut. Mis on ka ilmselge

  46
 • Udmurditar Mush Nadi

  Vähemusrahvuse nädala lõpuüritusel kohtus portaal Sputnik Eesti udmurditari, Valgetähe V klaasi teenetemärgi kavaleriga, sõnastuse kohaselt „kirjaniku ja tõlkijaga, kes on andnud panuse udmurdi-eesti kultuurisidemete arendamisse“

  26