08:12 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
3230

Ülemaailmne liikumine Earth Hour ehk Maa tund kutsub üles kustutama kõik ilmaasjata põlevad tuled 25. märtsil kell 20.30 kuni 21.30 kohaliku aja järgi

TALLINN, 25. märts — Sputnik. Täna, 25. märtsil 2017 toimub iga-aastane globaalne aktsioon Maa tund, mida korraldab Maailma Looduse Fond (WWF). Kohaliku aja järgi kell 20.30 lülitatakse tunniks ajaks välja ebavajalikud elektriseadmed, et panna inimesi mõtisklema oma tarbimisharjumuste üle, mis mõjutavad otseselt tervet planeeti.

Aktsioon viiakse läbi märtsikuu viimasel laupäeval ja kõiki eraisikuid, organisatsioone, koole, munitsipaalasutusi ja äriühinguid kutsutakse üles üheks tunniks välja lülitama elektrivalgust ja kõiki eluliselt mittevajalikke elektriseadmeid (välja arvatud liftid), et nii stimuleerida huvi kliimamuutuste probleemi, globaalse soojenemise vastu, mille kaugeltki mitte viimaseks põhjuseks on inimtegevus. 

Esmakordselt organiseeris WWF selle ürituse Austraalias koos väljaandega The Sydney Morning Herald 2007. aastal ja juba järgmisel aastal sai see ülemaailmse tunnustuse ning 2009. aastal oli see juba kõige massilisem aktsioon inimkonna ajaloos — WWF hinnangul puudutas see rohkem poolt miljardit inimest planeedil.

Vaatamata nii laialdasele toetusele on aktsioonil ka palju kritiseerijaid. Näiteks hariduselt insener-geoloog Konstantin Ranks väidab, et Maa tund on elektritarbimise vähendamise üritusena mõttetu, kuna elektrijaamade turbiinid ei saa lühikeseks ajaks seiskuda.

WWF-s selgitatakse, et aktsioonil on sümboolne tähendus ja selle eesmärgiks ei ole elektrienergia kokkuhoid.

Ülemaailmne liikumine Earth Hour ehk Maa tund kutsub üles kustutama kõik ilmaasjata põlevad tuled 25. märtsil kell 20.30 kuni 21.30 kohaliku aja järgi.

Vaata, mis toimub üle Maa siit.

Tagid:
kustutama, tuled, aktsioon, Earth Hour, Maa tund, maailm

Peamised teemad