13:51 22. Juuni 2018
Kuula otse
  • USD1.1538
  • RUB73.5577
Täna on mitmekesisuse päev, illustratiivne foto

Täna tähistame mitmekesisust

© REUTERS / Andrew Boyers Livepic
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
2021

Täna on mitmekesisuse päev, mille deviisiks on "mitmekesisus on mõõtmatu kasu"

"Mitmekesisuse päeval on oluline roll inimõigusi, sh naiste ja vähemuste õigusi austava ja igaüht kaasava mõtteviisi levitamisel. Sellise hoiaku, mis on Eesti riigi ja ühiskonna alusväärtuseks, aga mis viimastel aastatel nii meil kui mujal rünnaku all on olnud. Sest väärtused on nagu musklid: kui neid ei treeni ega praktikas kasuta, siis võivad nad närbuda," selgitab Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper.

Kõigil tööandjatel, organisatsioonidel ja eraisikutel on võimalik lüüa päeva väärtuste tutvustamises kaasa ja korralda sel päeval oma ettevõttes või organisatsioonis mõni huvitav üritus, teatab Inimõiguste Keskus.

"Kaasa lööma ja üritusi korraldama on oodatud kõik Eesti ettevõtted ja organisatsioonid. Tööandjad kannavad olulist rolli võrdse kohtlemise põhimõtete eest seismisel, viies neid väärtusi kandvad sõnumid oma töötajate, klientide ja koostööpartneriteni. Seega loodame korraldajatena, et paljud tublid tööandjad panevad päeva õnnestumisele oma õla alla. Mitmekesisusega haakuvaid tegevusi võib samas läbi viia ka noortekeskustes, teatrites, koolides, kinodes, ülikoolides, klubides ja sõpruskondadeski!" seisab teates.

Tagid:
kuupäevad, mitmekesisuse päev, Eesti inimõiguste keskus, ettevõtted, Eesti

Peamised teemad