23:16 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
10 0 0

Kaitsevägi kutsub kõiki inimesi üles heiskama 23. aprillil riigilipud, et näidata oma toetust kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele

TALLINN, 21. aprill — Sputnik. 23. aprillil tähistame viiendat korda Eestis veteranipäeva. Veteranipäevaga täname ja tunnustame neid mehi ja naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust, samuti nende perekondi ja lähedasi, teatas kaitseväe pressiteenistus.

Üle-eelmisest aastast on veteranipäev ka ametlik lipupäev. Eestis on 15 lipupäeva ning lipupäevadeks on ka riigikogu, kohaliku omavalitsuse volikogu ja Euroopa Parlamendi valimise või rahvahääletuse toimumise päev. Lisaks võib Eesti lipu heisata isiklikel ja kogukondlikel tähtpäevadel.

Veteranipäeva naelaks on õhtune heategevuslik kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul, kus esinevad Ziggy Wild, Ruslana, United States Army Europe Soldiers Chorus ja kaitseväe orkestri ajateenijate bänd.

Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide hulka kuulub 2800 inimest. Kaitseväelased on välisoperatsioonidel osalenud alates 1995. aastast ning teeninud Horvaatias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Liibanonis, Makedoonias, Iisraelis ja Süürias, Iraagis, Kosovos, Afganistanis, Malis, Adeni lahel, Vahemerel ja Kesk-Aafrika Vabariigis.

Tagid:
lipp, veteranipäev, kaitsevägi, Kaitseliit

Peamised teemad