07:42 18. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
"Pronksiöö": aastaid hiljem (29)
6674

Venemaa Föderatsiooni suursaadik Eestis Aleksandr Petrov koos grupi saatkonnatöötajate ja veteraniorganisatsioonide esindajatega asetas 26. aprillil lilled Tallinna Kaitseväe kalmistul paiknevale Teises maailmasõjas langenute monumendile

ТАLLINN, 26. aprill — Sputnik. Küsimusele, mis teda täna siia tõi, vastas suursaadik: „Meid tõi siia mälestus, ajalooline mälu. 9. mai eel on see praegu veel üheks võimaluseks meenutada kangelastegu, mille saatsid korda nõukogude sõdurid, vabastades muuhulgas ka Eesti saksa fašistlikest vallutajatest. Selle eest on makstud kõrget hinda — kümned tuhanded nõukogude sõdurid hukkusid Eesti vabastamise nimel. Ja lõpuks ka tänast päeva puudutades — need olid 10 aasta tagused sünndmused, mis tegelikult, nagu nüüd tunnistatakse, tõukasid lõimumisprotsessi aastakümne võrra tagasi. Me peame ammutama ajaloost õigeid õppetunde ning mitte kordama möödaniku vigu, ja selle teadvustamine on parim tee edasiminekuks."

Возложение цветов к Бронзовому солдату
© Sputnik / Владимир Барсегян
Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov asetas lilled Teises maailmasõjas langenute monumendile.

26. aprillil 2017. aastal täitub kümme aastat sündmuste algusest, mis said nimeks Pronsiööd. 26. ja 27. aprilli vahelisel ööl 2007. aastal teisaldati Eesti valitsuse otsusel Teises maailmasõjas langenute memoriaal ja Tallinna kesklinnast Kaitseväe kalmistule.

Riigi venekeelne elanikkond oli võimude tegevusest nördinud. Puhkenud rahutuste ja seejärel korrakaitseorganitega tekkinud kokkupõrgete tagajärjel võeti Tallinnas ligikaudu 1200 inimest vahi alla, paljud said vigastada.

Teema:
"Pronksiöö": aastaid hiljem (29)
Tagid:
kalmistu, monument, Pronksiöö, Aleksandr Petrov, suursaadik, Venemaa

Peamised teemad