04:48 27. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
1511

ELF ja Tallinna Loomaaed kutsuvad 29. aprillil rahvusvahelist konnapäeva (Save the Frogs Day) tähistama päevaga loomaaias

TALLINN, 27. aprill — Sputnik. 29. aprillil tähistame loomaaias konnapäeva, teatab Tallinna loomaaed oma kodulehel. 2009. aastal hakkas kahepaiksete kaitseorganisatsioon Save the Frogs aprilli viimasel laupäeval tähistama päeva „Päästke konnad!", et tõsta inimeste teadlikkust nende üha suuremasse ohtu sattuvate loomade olukorrast.

Lisaks kopsuhingamisele võimaldab kahepaiksete õhuke nahk gaasivahetust ka naha kaudu. See asjaolu muudab nad aga väga tundlikuks igasugusele keskkonnasaastele. Lisaks ohustavad amfiibe ka elu- ja kudemispaikade hävimine ning ohter konnajalgade söömine inimeste poolt.

Praegu on teada ligikaudu 6800 liiki kahepaikseid. Eestis elab kahepaikseid 11 erinevast liigist, kes kõik on looduskaitse all. Hetkel elab Tallinna loomaaias 279 kahepaikset 17 liigist. 

Konnapäeva kava

Jääkarupoeg Tallinna loomaaias
© Sputnik / Вадим Анцупов

12:00-15:00 — paksunahaliste maja esisel platsil on Eestimaa Looduse Fondi projekti „Konnad teel" eestvedajad, kes mängude kaudu ja töötubades tutvustavad konnaliike, seda, mis neid ohustab ja kuidas me saame kahepaikseid aidata ning vastavad loomulikult kõikidele küsimustele.

13:15-15:15 — soovijatel on võimalus Keskkonnahariduskeskuse auditooriumis vaadata Matsalu Filmifestivali eriauhinna võitnud pooletunnist filmi kahepaiksetest "Konnade tee".

14:00 — aaga ja kollavööt-puukonnade toitmine Väikses Troopikamajas. Kohapeal räägivad konnadest Kertu Namsing (eesti keeles) ja Darja Zubareva (vene keeles).

Kogu päeva vältel toimub kampaania „Esita küsimus!". Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduskeskuse fuajees asub kast, kuhu huvilised paigutavad blanketi küsimusega. Küsimused koos spetsialistide vastustega pannakse üles loomaia kodulehele. Parima küsimuse esitajale on auhind.

Sündmusele pääseb loomaaia piletiga. Üritus toimub koostöös Eestimaa Looduse Fondiga.

Tagid:
konnapäev, rahvusvaheline, Loomaaed, Tallinn

Peamised teemad