21:39 25. September 2017
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
15. mail saab linnarahvas taas tähistada Tallinna päeva

Tallinna päev on 15. mail tähistatav tähtpäev

© Sputnik / Вадим Анцупов
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
2431

Tallinna päev on 15. mail tähistatav tähtpäev, mis mälestab Tallinnale Lübecki linnaõiguse andmist 1248. aastal

Sellega võeti Tallinn vastu Euroopa linnade liitu. Esimest korda peeti Tallinna päeva 2002. aastal. Päeva korraldamise peaeesmärk on tõsta tallinlastes oma kodulinna tunnet.

Tallinna päevaks kutsutakse kokku Tallinna Aukodanike Kogu, mille liikmeteks on Tallinna teenetemärgi ja vapimärgi kavalerid.

Pidupäev algab kaitseväe orkestri marsi ehk äratusmänguga vanalinnas. Tavapäraselt avatakse Tallinna päev Raekoja platsil, kus avasõnad ütleb Tallinna heerold Jüri Kuuskemaa ning päeva avab Tallinna linnapea. Tallinna vanalinnas leiab aset mitmekesine kultuuriprogramm, kuid väiksemaid üritusi toimub ka mujal linnas.

Allikas: Vikipeedia

Tänavu Tallinna päeva rikkalik kultuuriprogramm pakub meeldivaid elamusi igale maitsele ja eale. Tallinna päeva kavaga saab tutvuda siin.

Samal teemal

Tallinna päev algas traditsiooni taastamisega
Tallinna linnapea ja peaminister kohtuvad Lühikese jala trepil
Tallinna päeval on noored pildis
Tallinna päeval toimub esimene Tallinna tantsupidu
Eesti keele huvilisi kutsutakse etteütlust kirjutama
Tallinn kutsub Eesti suurimale flash mob’ile
Tagid:
linnaõigus, tähtpäev, Tallinna päev, Tallinn

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Psühhoterapeut Vladimir Kukk rääkis portaali Sputnik Eesti lugejatele, kuidas käituda, kui olete osutunud netikurikaelte ohvriks, ja kuidas edaspidist kiusamist vältida.

  6
 • EL toidab Lätit riknenud toiduainetega, illustratiivne foto

  Oleme need, mida sööme. Õigemini need, mille ära seedisime ja alles jäi. Selles mõttes toimub Baltimaades pärast Euroopa Liitu astumist alati midagi uskumatut. Mis on ka ilmselge

  46
 • Udmurditar Mush Nadi

  Vähemusrahvuse nädala lõpuüritusel kohtus portaal Sputnik Eesti udmurditari, Valgetähe V klaasi teenetemärgi kavaleriga, sõnastuse kohaselt „kirjaniku ja tõlkijaga, kes on andnud panuse udmurdi-eesti kultuurisidemete arendamisse“

  26