06:57 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
7114

Venemaa president Vladimir Putin nimetas „Venemaa päeva maailmas" eredaks sündmuseks paljude riiki kultuuri- ja ühiskondlikus elus, teatas Kremli pressiteenistus

TALLINN, 12. juuni — Sputnik. „Sellel tähendusrikkal, mitmekülgsel projektil on juba oma traditsioonid ja ta on endast märku andnud kui ere sündmus paljude riikide kultuuri- ja ühiskondlikus elus, mis pakub meie kaasmaalastele ja sõpradele hea võimaluse pidupäevaõhkkonda sukeldumiseks," öeldakse pidupäevasündmustest osavõtjatele, külalistele ja korraldajatele saadetud tervituses, mis on pühendatud „Venemaa päevale maailmas", vahendab RIA Novosti

Venemaa päev sümboliseerib rahva ühtsust.
© Sputnik / Максим Богодвид

Putin avaldas samuti lootust, et pidustused toimuvad kõrgel tasemel, külalistele jäävad sellest unustamatud mälestused ja need soodustavad sõpruse tugevdamist ning koostööd riikide ja rahvaste vahel.

Venemaa päev on riigi üks uuemaid riigipühi. Kaheteistkümnendal juunil 1990. aastal võttis Vene NFSV rahvasaadikute esimene kongress vastu deklaratsiooni Venemaa riiklikust suveräänsusest. Ametlik nimetus „Venemaa päev" kinnistus riigipüha nimena alles 2002. aastal.

Reformierakonna juhatuse liige ja Tallinna linnapeakandidaat Kristen Michal ütles ära Vene Föderatsiooni Eesti suursaatkonna kutsest võtta osa 12. juunil Venemaa päeva puhul toimuvast pidulikust vastuvõtust, kirjutas Sputnik Eesti eelmisel nädalal. 

Saatkond kommenteeris kutse läkitamist inglise keeles niiviisi: "Dear Mr Kristen Michal, this may help dispel your unfounded fear of the Russian Embassy" (Lugupeetud hr Kristen Michal, see võib aidata hajutada teie põhjendamatut hirmu Vene saatkonna suhtes"). 

„Kas ma vastuvõtule lähen või mitte? Ma tänan viisakalt kutse eest, soovin kena pidupäeva, kuid vastan „ei"," nentis Kristel Michal.

Endine justiitsminister, majandus- ja kommunikatsiooniminister ning Reformierakonna endine peasekretär Kristen Michal on tuntud terve rea negatiivsete kommentaaride ja avalduste poolest nii Venemaa juhtkonna kui ka Venemaa Eesti saatkonna aadressil.

Tagid:
riigipüha, sündmus, tervitus, kultuur, Venemaa päev, Vladimir Putin, maailm, Venemaa

Peamised teemad