07:59 18. August 2017
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
Riigikogu hoone

Põhiseaduse referendum 25

© Фото: Riigikogu / Kaupo Kalda
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
910

Riigikogus tähistatakse põhiseaduse rahvahääletuse 25. aastapäeva

TALLINN, 28 juuni — Sputnik. Täna tähistati Riigikogu istungisaalis põhiseaduse rahvahääletuse 25. aastapäeva piduliku koosolekuga.

Sõnavõttudega esinesis Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa, Vabariigi President Kersti Kaljulaid ja Põhiseaduse Assamblee juhataja Tõnu Anton.

"Rahvas teostab oma võimu läbi Riigikogu valimiste ja rahvahääletuse. Pean oma hääle andmist nii Riigikogu valimistel kui ka rahvahääletusel oluliseks, et kõigi Eesti elanike hääl ja tahe oma riigi juhtimises oleks võimalikult hästi ja väärikalt esindatud," ütles Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa ning tõi näitena, et rahvas on andnud oma hääle Eesti ühinemisele Euroopa Liiduga, kus juba kolme päeva pärast oleme eesistujariik.

President Kersti Kaljulaid annas üle meened Põhiseaduse Assamblee liikmetele.

Pidulikul koosolekul etendati lühilavastust "Põhiseaduse ansambel."

Rahvusooper Estonia noorte- ja Tallinna Ülikooli ühendatud meeskoor laulas Eesti hümni ning Karl August Hermanni ja Carl Eduard Malmi laulu,,Isamaa" dirigent Indrek Vijardi juhatusel.

Valges saalis esitletati põhiseaduse rahvahääletuse 25. aastapäevale pühendatud postmarki. Esitluse juhatas sisse põhiseaduskomisjoni esimees Marko Pomerants, sõna võtsid ka Enn Eesmaa, Eesti Posti juhatuse esimees Joona Saluveer, postmargi kujundaja Lembit Lõhmus ja Põhiseaduse Assamblee liige Liia Hänni.

Tagid:
põhiseadus, referendum, Riigikogu, president, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad