14:59 20. Jaanuar 2018
Tallinn-3°C
Kuula otse
Riigikogu hoone

Põhiseaduse referendum 25

© Фото: Riigikogu / Kaupo Kalda
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
1010

Riigikogus tähistatakse põhiseaduse rahvahääletuse 25. aastapäeva

TALLINN, 28 juuni — Sputnik. Täna tähistati Riigikogu istungisaalis põhiseaduse rahvahääletuse 25. aastapäeva piduliku koosolekuga.

Sõnavõttudega esinesis Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa, Vabariigi President Kersti Kaljulaid ja Põhiseaduse Assamblee juhataja Tõnu Anton.

"Rahvas teostab oma võimu läbi Riigikogu valimiste ja rahvahääletuse. Pean oma hääle andmist nii Riigikogu valimistel kui ka rahvahääletusel oluliseks, et kõigi Eesti elanike hääl ja tahe oma riigi juhtimises oleks võimalikult hästi ja väärikalt esindatud," ütles Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa ning tõi näitena, et rahvas on andnud oma hääle Eesti ühinemisele Euroopa Liiduga, kus juba kolme päeva pärast oleme eesistujariik.

President Kersti Kaljulaid annas üle meened Põhiseaduse Assamblee liikmetele.

Pidulikul koosolekul etendati lühilavastust "Põhiseaduse ansambel."

Rahvusooper Estonia noorte- ja Tallinna Ülikooli ühendatud meeskoor laulas Eesti hümni ning Karl August Hermanni ja Carl Eduard Malmi laulu,,Isamaa" dirigent Indrek Vijardi juhatusel.

Valges saalis esitletati põhiseaduse rahvahääletuse 25. aastapäevale pühendatud postmarki. Esitluse juhatas sisse põhiseaduskomisjoni esimees Marko Pomerants, sõna võtsid ka Enn Eesmaa, Eesti Posti juhatuse esimees Joona Saluveer, postmargi kujundaja Lembit Lõhmus ja Põhiseaduse Assamblee liige Liia Hänni.

Tagid:
põhiseadus, referendum, Riigikogu, president, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad

 • Prantsuse president Emmanuel Macron

  Prantsuse president Emmanuel Macron teatas riigi sõjaväelastele plaanist moderniseerida oma viieaastase valitsemisaja jooksul riigi tuumajõudude kaks põhiliiki

  4
 • Maailm tähistab USA president Donald Trumpi valitsemise esimest aastapäeva

  2017. aasta 20. jaanuaril andis Washingtonis ametivande vabariiklaste ridades USA riigipeaks valitud Donald Trump ning sai seeläbi Ameerika Ühendriikide 45. presidendiks

  44
 • EL ja Eesti lipud

  Kõik liikmesriigid, nende seas Eesti, peavad Euroopa Liidu eelarvesse rohkem panustama, ütles president Kersti Kaljulaid neljapäeval kohtumisel Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga.

  13