03:43 16. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1643
  • RUB72.4844
Kassipäev on mitteametlik pidupäev kasside auks, illustratiivne foto

Õnnitlege oma miisusid pidupäeva puhul

© AFP 2018 / Vyacheslav Oseledko
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
1710

Kassipäev on mitteametlik pidupäev kasside auks, mida tähistatakse 8. augustil kogu maailmas

TALLINN, 8. august — Sputnik. Kassipäeval kiidavad inimesed nende loomade teeneid ja voorusi, näitavad neile oma austust ja armastust.

Rahvusvaheliseks kassipäevaks on 2002. aastast kuulutatud 8. august. Selle algatajaks oli rahvusvaheline loomakaitsefond Animal Welfare. Mõnedes riikides tähistatakse kassipäeva mõnel muul kuupäeval.

Lemmiklooma perre võtmine on tähtis otsus, mida tuleb põhjalikult kaaluda ja ette valmistada ning millega peavad nõus olema kõik pereliikmed. Perel tuleb läbi mõelda, kui palju on aega loomaga tegeleda, millised on rahalised võimalused ja kas on võimalik luua loomale sobivad tingimused, teatab tallinn.ee.

Kui pere on jõudnud neis küsimustes üksmeelele, siis tuleks mõelda, millist liiki loom perre võtta ja kaaluda võimalust anda kodu ühele sadadest kassidest ja koertest, kes elavad varjupaigas või on mõne vabaühenduse hoole all.

Abistatud loomadele otsivad uusi omanikke Varjupaikade MTÜ, MTÜ Loomade Hoiupaik, Eesti Loomakaitse Selts, Kasside Turvakodu, Kassiabi, Kass & Pojad, Kelmiküla Kassijaam, Pesaleidja ja 58 Kassi Koju.

Kui on rohkem aega ja soovi pühenduda, siis võib päästa abi vajava kassi otse tänavalt. Juhiste saamiseks võib pöörduda mõne nimetatud vabaühenduse poole.

Kass lapsendas kaheksa siilipoega >>

Tagid:
lemmikloom, ühiskond, kass, ülemaailmne, kassipäev, maailm

Peamised teemad