00:10 27. Mai 2018
Tallinn+ 21°C
Kuula otse
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
Tallinn Pride 2017

Tallinnas toimus Eesti ja ühtlasi ka Baltimaade esimene geiparaad

© Sputnik / Александр Заболотный
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
21 0 0

12.–15. augustil 2004 toimus Tallinnas Eesti esimene LGBT kultuurinädal Baltic Moonbow Pride. Selle raames toimus Tallinna kesklinnas 14. augustil Eesti ja kogu Baltikumi esimene LGBT-paraad.

MeaCulpa poolt korraldatud paraadi loosungiks on "Olen vaba armastuse poolt". Ürituse pressiesindaja Lisette Kampus ütles, et "kogu ürituse mõte on näidata, et homoseksuaalid on tavalised inimesed tavaliste eludega. Nad on olemas ja neil on õigus eksisteerida, ilma et peaksid oma elu, karjääri või perekonna pärast kannatama."

Rongkäik kulges marsruudil Sauna tänav–Müürivahe tänav–Vabaduse väljak–Harju mägi–Lossi plats–Pikk jalg–Mündi tänav–Raekoja plats–Viru tänav–Sauna tänav. Rahumeelselt kulgenud paraadist võttis osa hinnanguliselt 200 inimest.

Eesti erakondadest avaldasid paraadile toetust Sotsiaaldemokraatlik erakond. Paraadi toimumisele seisis vastu Eesti Kristlik Rahvapartei. Vahetult enne paraadi avaldas Märt Sults homofoobse arvamusartikli "Kohustus oma liiki säilitada." Sultsi artikkel koos paraadiga tekitasid laiema avaliku arutelu, mis keskendus nii paraadi sobilikkusele kui ka homoseksuaalsetele inimestele.

Allikas: Vikipeedia

Tagid:
paraad, MeaCulpa, LGBT, Märt Sults, Lisette Kampus, Tallinn

Peamised teemad

 • Anton Tšehhov ja tema abikaasa Olga Knipper

  Tšehhovi tegelastel pole piisavalt kirge, meelekindlust ega leegitsevaid tundeid. Kuid tema proosast tekkivaid judinaid ei tohiks segi ajada autori enese kannatustega.

  17
 • Briti fännid

  Ukraina võimude suhtes valitsev lugupidamatus annab tunnistust ainult Ukraina ametivõimude absoluutsest suutmatusest, nad ei ole autoriteediks isegi suhteliselt väikesele ja väga spetsiifilisele noorterühmale.

  49
 • Tallinna vanalinna päevad

  Tänavuste vanalinnapäevade avaetendus algab 30. mail kell 19 Raekoja platsil kaskadööride retkega ratta seljas Pühavaimu tornist Raekoja torni ja sajandit kolmveerand tunniga läbi keriva lavastusega.

  11