23:13 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
6110

20 aastat tagasi, 17. septembril 1997 esitleti Tartu logo, mille autoriks on kunstnik Tiina Viirelaid

Tartu logol on kaks kuju: kahevärviline (tume ultramariin ja särav türkiis) ning mitmevärviline (tumesinine, punane, roheline ja oranž), sellel on kujutatud Tartu Ülikooli peahoone samba ja Emajõe motiivid.

29. mail 1997 kuulutas Tartu Linnavalitsus välja ideekonkursi Tartu linnale logo saamiseks. 10. juunil 1997 selgitas linnavalitsus välja konkursi võitjad. Kokku laekus logo konkursile 24 tööd, mille seast 3 parimat tööd premeeriti 4000 krooniga.

Lisaks Tiina Viirelaiu tööle premeeriti Mart Parveti ja Olav Villmanni esitatud töid. Mart Parveti töös oli kasutatud Jaani kiriku terrakotaskulptuuride ning Olav Villmanni töös Tartu raekoja motiivi. Konkursi korraldamisele kulus linnaeelarvest umbes 30 000 krooni.

Logo autor Tiina Viirelaid kommenteeris oma loomingut järgnevalt: "Tartu ei ole mujal maailmas nii tuntud, et kujutada logol mõnd maja või mälestusmärki, mis meile endile on tähtis. Seetõttu pidasin olulisemaks kinnistada Tartu nime. Et Tartu on noorte linn, ei saanud logo teha liiga tõsist."

Tartu linna logo kasutatakse Tartut kui turismiobjekti tutvustavatel trükistel, meenetel, üritustel, linna esitlustel, messidel, transparentidel, rekvisiitidel, plakatitel, meedias ja muudes kohtades. Logo on registreeritud kaubamärgina.

Lisaks linna logole kuuluvad Tartu linnavalitsusele veel mõned Tartuga seotud logod. Logo "Tartus näeme" on mõeldud kasutamiseks Tartu reklaamiks väljaspool linna. Laste- ja noorteüritustel kasutatakse logo "Tartu on laste- ja noortesõbralik linn".

Kultuurisündmuste portaali Kultuuriaken logo "kultuuriaken.Tartu.ee" seostub visuaalselt linna logoga ning on mõeldud tarvitamiseks veebi- ja välireklaamides. Logo "Terve Tartu" kasutatakse peamiselt tervisespordiüritustel.

Allikas: Vikipeedia

Samal teemal

Tartu ülikool viidi Pärnusse
Tartus avati purskkaev ja skulptuur Suudlevad tudengid
Tartus avati Eesti esimene paikkino
Tagid:
logo, kuupäevad, konkurss, Tiina Viirelaid, Tartu

Peamised teemad