04:50 21. September 2018
Kuula otse
  • USD1.1769
  • RUB78.0670
Täna on ülemaailmne vaimse tervise päev, illustratiivne foto

Täna on ülemaailmne vaimse tervise päev

© Sputnik / Алексей Куденко
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
28 0 0

Ülemaailmne vaimse tervise päev (World Mental Health Day) on alates 1996. aastast iga aasta 10. oktoobril toimuv vaimse tervise probleemide ennetamisele pühendatud üritus

Vaimse tervise päeva eesmärk on inimeste teavitamine vaimse tervise olemusest ja vaimse tervise säilitamise võimalustest. Seda korraldab Ülemaailmne Vaimse Tervise Föderatsioon (World Federation for Mental Health).

Loodetakse, et teadlikkuse tõusuga psüühikast kaasneb inimeste oskuste pagasi täienemine vältimaks vaimse tervise probleemide teket ja hakkama saada olemasolevate vaimse tervise probleemidega.

Vaimse tervise päeva idee pärineb aastast 1992, Ülemaailmse Vaimse Tervise Föderatsiooni üldsekretariaadi omaaegselt saadikult Richard Hunterilt.

Esimestel aastatel ei olnud üritustel kindlat teemat. Üritused piirdusid teledebattidega, milles osalesid lisaks Ameerika Ühendriikidele veel Austraalia, Tšiili, Sambia ja Suurbritannia esindajad.

Tervisehädad hakkavad kimbutama üha nooremaid inimesi >>

1994. aastal oli esimest korda vaimse tervise päeval konkreetne teema – "Vaimse tervise teenuste kvaliteedi parandamine maailmas", kuid formaalse ja bürokraatliku lähenemise tõttu ei saanud ta sisuliselt olla vaimse tervise päeva teema. Esimene sisuline lähenemine oli 1996. aasta teemaga "Vaimne tervis ja naine". (Allikas: Vikipeedia)

Tagid:
kuupäevad, ühiskond, vaimne tervis, Ülemaailmne Vaimse Tervise Föderatsioon, maailm

Peamised teemad