12:24 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
4920

Tallinna Hipodroom on üks Baltimaade vanimaid hipodroome, külastajatele avas ta oma uksed 1923. aasta 25. novembril

TALLINN, 25. november — Sputnik. Tallinna Hipodroom on ainulaadne, tal on üks Euroopa kõige pikemaid sirgeid jooksuradu. Lisaks on ta üks Baltimaade vanimaid hipodroome, kuid tuleb tunnistada, et tema seisukord jätab suuresti soovida. Ta nõuab rahalisi investeeringuid ja rekonstrueerimist.

Tallinna Hipodroomi hobumaailm >>

Pealinna hipodroomi ajalugu ulatub Esimest maailmasõja järgsesse aega. Rühm linlasi otsustas rajada hipodroomi Tallinna läänepoolsele piirile, kuid aja jooksul on linn kasvanud ja nüüd paikneb see otse kesklinna külje all.

Algne hoone hävis tulekahjus ning taastati 1960. aastate teisel poolel. 1990. aastatel rajati tänapäevasem restorani osa.

21. mail 1933 toimus hipodroomil umbes 50 osavõtjaga mäss, kui publik hakkas süüdistama hobuste juhte ja kohtunikke kokkumängus. Korra taastasid 15 jala- ja kaks ratsapolitseinikku. Friedrich Assentok ja Paul Valdson arreteeriti, Karl Ots ja kolm tuvastamata isikut said kumminuia.

Portaal Sputnik Eesti käis suvel ekskursioonil Tallinna Hipodroomil, et hobumaailmaga tutvust teha ja neid uhkeid loomi lähemalt tundma õppida.

Tagid:
ainulaadne, hobune, sünnipäev, ühiskond, hipodroom, Eesti, Tallinn

Peamised teemad