02:36 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
10910

Aasta kodaniku tiitli annab kultuuriminister Indrek Saar üle esmaspäeval, 27. novembril kell 17.00 Eesti Ajaloomuuseumis algaval tseremoonial

TALLINN, 27. november — Sputnik. Siseminister Andres Anvelt annab üle kodanikupäeva aumärgid inimestele, kes on edendanud kodanikukasvatust, väärtustanud kodanikuteadvust või teinud vabatahtlikku tööd oma kogukonnas.

Ministeerium ootab aasta kodaniku kandidaate >>

Aasta kodaniku konkursi moto on tänavu "Kujundame tulevikku", mis on inspireeritud laste ja noorte kultuuriaastast. Kultuuriminister Indrek Saar ütles konkursi väljakuulutamisel, et tulevikku kujundame me kõik üheskoos ning aasta kodaniku tiitli pälvib inimene, kes eri mõtteviise ja põlvkondade tarkust kogudes aitab oma saavutustega kujundada meie tulevikku.

"Aasta kodaniku tiitli pälvib inimene, kes erinevaid mõtteviise ja põlvkondade tarkust kogudes aitab oma saavutustega kujundada meie tulevikku," ütles minister Saar.

Aasta kodaniku aunimetus on tunnustus, mis antakse Eesti Vabariigi alalisele elanikule, kes on käesoleval aastal üleriigiliselt silma paistnud panusega ühiskonna arengusse või saavutustega, mis aitavad kaasa kodanikuteadvuse ja ühiskonna sidususe suurendamisele ning ühiskonnaelu edendamisele, seisab Kultuuriministeeriumi kodulehel.

Aasta isa on Meelis Sibrits >>

Esimest korda oli alates 16-aastastel valimisõigus, mööda maad ringles Laste Vabariik, suvise laulu- ja tantsupeo allkiri oli kõnekas „Mina jään". Aegade tarkus ütleb, et sõna on tegu, vastutus. Ajast aega on nõu ja arvamust küsitud vanematelt inimestelt, kelle sõnal on tänu elukogemusele kaalu — tulevikku kujundame me siiski üheskoos, kõik põlvkonnad.

Aasta kodanikuks 2017 saabki see inimene, kes eri mõtteviise ning põlvkondade tarkust kogudes ja jagades on võtnud vastutuse meie ühise tuleviku ees ning pakkunud edasiviivaid lahendusi.

Aasta kodaniku tava algatas rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo 2003. aastal ning aunimetus antakse tänavu välja 15. korda.

Varasemad kodanikupäeva motod ja aasta kodaniku tiitli saanud inimesed on olnud:

2016 — "Uusi horisonte luues" — Kristi Liiva
2015 — „Muusika ühendab" — Helen Sildna
2014 — „Liikumine tervendab maailma" — Ilma Adamson
2013 — „Kodanik loob ja hoiab kultuuripärandit" — Marju Kõivupuu
2012 — „Väärikalt läbi elu" — Krista Aru
2011 — „Kodanikuks kasvanud" — Konstantin Vassiljev
2010 — „Tegus kodanik on riigi rikkus" — Pieter Boerefijn
2009 — „Loovad inimesed, edukas riik" — Erkki-Sven Tüür
2008 — „Eesti Vabariik läbi üheksakümne aasta" — Rainer Nõlvak
2007 — „Eesti riik on minu üle uhke" — Lagle Parek
2006 — „Heast pereisast algab riik" — Andrus Veerpalu
2005 — „Lapsest sirgub kodanik" — perekond Adamson
2004 — „Tugev pere, rõõmus rahvas" — Jüri Jaanson
2003 — „Eesti kodanik on Euroopa kodanik" — Lennart Meri

Tagid:
aunimetus, sündmus, aasta kodanik, Eesti Ajaloomuuseum, Kultuuriministeerium, Indrek Saar, Eesti, Tallinn

Peamised teemad