10:05 17. Oktoober 2018
Kuula otse
  • USD1.1587
  • RUB75.8119
Täna on rahvusvaheline vabatahtlike päev

Täna on rahvusvaheline vabatahtlike päev

© Sputnik / Владимир Барсегян
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
1010

5. detsembril tähistatakse rahvusvahelist vabatahtlike päeva. Eestis on aina rohkem pead tõstmas vabatahtlikud ühendused, mida tekib aasta-aastalt aina juurde

TALLINN, 5. detsember — Sputnik.  18. novembril, vabatahtliku tegevuse laadal, andis Eesti Külaliikumine Kodukant koostöös siseministeeriumiga üle vabatahtliku sõbra märgid kolmele ühendusele, kes on näidanud oma head taset ja professionaalsust vabatahtlike kaasajana.

Tallinas toimub varjupaigakasside näitus >>

Illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kõik need ühendused on edukalt läbinud Kodukandi läbi viidud arendusprogrammi. Esimesed märgised jagati 2015. aastal, tänaseks on vabatahtliku sõbra märgi pälvinud 38 ühendust ja avaliku sektori asutust, kirjutab Vabatahtlike Värav.

Vabatahtliku tegevuse laat toimus 18. novembril Tallinna Lauluväljakul. Laadal tutvustasid ligi 40 vabaühendust ning avaliku sektori asutust oma vabatahtliku tegevuse võimalusi tallinlastele ja harjumaalastele.

Vähiravifond "Kingitud elu" on jõulueelse seisuga saanud tänavu annetusi juba üle miljoni euro eest

Vähiravifond "Kingitud elu" loodi 2014. aastal ja esimese tegevusaastaga koguti haigekassa poolt mittekulutõhusaks nimetatud raskelt haigete inimeste toetamiseks 122 000 eurot. Tänavu on säärane summa aga lausa kuu keskmiseks kujunenud — 11 kuuga on fondile annetatud üle miljoni euro.

Fondil on aidanud raha koguda kümned vabatahtlikud, kes käivad annetuskastidega kaubanduskeskustes, aga ka üritustel ja festivalidel. Kuid tulu tuleb ka näiteks helkurite müügist, telefoni annetustelt ja sihtotstarbeliselt abivajaja jaoks loodud fondide abil. Lõviosa annetusi tuleb aga pangaülekannetena.

Foto on illustratiivne
© AFP 2018 / Dominique Faget

Uus teenuste loetelu toob leevendust vähihaigetele >>

Fondi looja Toivo Tänavsuu sõnul ei tähenda suured sissetulekud veel, et organisatsioon rahas supleks, sest koos annetustega kasvab ka abivajajate arv. "Elu on näidanud seda, et kui tekivad vabad vahendid, tuleb järgmine patsient, kes võib vajada näiteks sada tuhat eurot maksvat ravikuuri," ütles Tänavsuu.

Sel aastal on fond ravisid toetanud 993 441 euroga. 2017. aastal on fondi nõukogu rahuldanud 131 taotlust ravimitsükli toetamiseks. Sealhulgas on inimesi, kes saavad abi esmakordselt, kui ka neid, kelle ravi on varasemalt toetatud.

Tagid:
vähiravifond, ühiskond, kuupäevad, vabatahtlik, vabaühendus, maailm, Eesti

Peamised teemad