02:18 23. Mai 2018
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
Tiit Vähi valitsus otsustas anda välismaalase passi ligikaudu 300 000 Eestis elavale veel määratlemata kodakondsusega isikule

Valitsus otsustas anda "halli" passi ligikaudu 300 000 Eestis elavale isikule

© Sputnik / Вадим Анцупов
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
4920

10. jaanuaril 1996 otsustas Tiit Vähi valitsus anda välismaalase passi ligikaudu 300 000 Eestis elavale veel määratlemata kodakondsusega isikule

TALLINN, 10. jaanuar — Sputnik. Kodakondsuseta isik on Eestis elav isik, kellel pole ei Eesti ega ka muu riigi kodakondsust. Eestis eristatakse kodakondsuseta isikute seas ka määratlemata kodakondsusega isikuid, kes pärast NSV Liidu lakkamist pole kasutanud võimalust, et saada endale NSV Liidu järglasriigi Venemaa Föderatsiooni kodakondsust.

Eestis elas 2006. aasta lõpul 125 799 kodakondsuseta ehk määratlemata kodakondsusega isikut (endise Nõukogude Liidu kodanikku), 1. jaanuariks 2015 oli neid 85 312. 2011. aasta rahvaloendusel loendati Eestis 84 494 määramata kodakondsusega isikut.

"Hallipassimeestest" ja Eesti Vabariigi kodakondsusest>>

Kodakondsuseta isik on isik, kellel pole kodakondsust. Kodakondsuseta isikute õiguslik seisund on mõneti sarnane välismaalaste omaga (puuduvad mitmed kodanikuõigused), mõneti aga kehvem (pole riiki, kes saaks teostada diplomaatilist kaitset).

Mittekodanikud Lätis: mujal ei mõista seda keegi>>

Välismaalase pass on isikut tõendav dokument ja ühtlasi ka reisidokument, mida Eesti Kodakondsus- ja Migratsiooniamet annab välja välismaalasele. Väljaandmise tingimusteks on, et tal on kehtiv Eesti elamisluba või elamisõigus Eestis, ning kui on tõendatud, et tal puudub välisriigi reisidokument ja tal ei ole võimalik seda saada.

Tagid:
kodakondsus, hall pass, Tiit Vähi, Eesti

Peamised teemad

 • London

  "Briti diplomaadid ja poliitikud kavatsevad kasutada eelseisvaid rahvusvahelisi kohtumisi selleks, et mobiliseerida Lääne üldsust ühise strateegia väljatöötamisele võitluseks Venemaa desinformatsiooniga ja Moskvaga suheldes tavapärase diplomaatilise dialoogi muutmiseks."

  32
 • Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit külaliste päev

  Eesti mereväe juhtimise all jaotuvad mitmete tuukrimeeskondade ja ligi 20 sõjalaeva tegevuspiirkonnad 11.-25. mai vältel Tallinna, Hiiumaa, Saaremaa ja Muhu lähistele.

  8
 • Eksperdid peavad tõenäoliseks uute terrorirünnakute toimumist, illustreeriv foto

  Eksperdid peavad tõenäoliseks uute, hästi ettevalmistatud terrorirünnakute toimumist, mis saavad olema hoopis ohvriterohkemad kui ISIS*-e fanaatiliste üksiküritajate omad, rääkis uudisteportaali Sputnik Eesti autor.

  87