01:33 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
Ühele inimesele nähti ette nädalas 1,5 kilogrammi leiba

11. jaanuaril 1992. aastal algas Eestis talongide ajastu

© Sputnik / Вадим Анцупов
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
51 0 0

11. jaanuaril 1992 Edgar Savisaare poolt juhitava valitsuse otsusega kehtestati piima, leiva, või ja juustu müük talongide alusel

11. jaanuaril 1992. aastal algas Eestis talongide ajastu. Edgar Savisaare poolt juhitud valitsuse poolt kehtestati piima, juustu, leiva, või ja alkoholi müük talongide alusel. Ka seepi ja pesupulbrit sai talongide alusel.

Ühele inimesele nähti ette päevas pool liitrit piima, nädalas 1,5 kilogrammi leiba, kuus 400 grammi võid ja kvartalis 500 grammi juustu.

Talongiajastuga kaasnes toidukaupade suur defitsiit ja inflatsioon. Palju räägiti ka sunniviisilisest ostmisest, mis talongidega kaasnes. Kui talong olemas oli, siis kaupa poodi enam jätta ei tahetud. Nii ostsid näiteks viina ka need pered, kus joojaid ei olnud. Viina sai hiljem muu kauba vastu vahetada.

Põhjus talongide kasutuselevõtuks seisnes laostunud majanduses. Aastal 1992 kallinesid kaubad 1076 protsendi võrra. Pangast laenu praktiliselt ei antud ning sageli nappis käibel ka sularaha.

Tagid:
talong, Edgar Savisaar, Eesti

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  70
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  64
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46