16:28 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
20 0 0

26. kuni 28. veebruaril toimub Tartu ülikoolis iga-aastane rahvusvaheline Lotmani seminar, millega tähistavad humanitaarvaldkonna slavistika osakond ja vene kirjanduse õppetool oma õpetaja, maailmakuulsa teadlase professor Juri Lotmani sünniaastapäeva.

TALLINN, 26. veebruar — Sputnik. Tänavu on konverentsil 26 ettekannet. Traditsiooniliselt antakse üle ka Lotmani-nimelised stipendiumid teadustööde konkursi võitnud TÜ üliõpilastele – ühele semiootikule ja ühele slavistile, teatab Tartu Ülikool.

"Tartu-Moskva koolkonnas toimub põlvkonnavahetus. Vanem generatsioon koolkonna asutajaid lahkub, kuid teadusteed alustavad uued jõud. Noored pakuvad välja uusi teemasid, ideid ja meetodeid," sõnas seminari korraldaja, Tartu ülikooli slavistika osakonna juhataja Ljubov Kisseljova.

Ülikoolid kutsuvad avatud uste päevale>>

"Iga seminarist osavõtja esineb teemal, mille kallal ta parajasti töötab. See on hea võimalus tutvustada oma projekte asjatundjatele ja nõudlikule publikule. Seminari iseloomustab elav diskussioon nii saalis kui ka kuluaarides. Tihti kasvavad nendest aruteludest välja uued ettekanded ja artiklid."

Interdistsiplinaarse ja rahvusvaheliselt tunnustatud teadusfoorumina ühendab Lotmani seminar kirjandusteadlasi, ajaloolasi, semiootikuid ja folkloriste. Mainekate teadlaste kõrval Šveitsist, Soomest, Ukrainast, Valgevenest, Venemaalt ja Eestist esinevad seminaril noored teadlased, kes on hiljuti kaitsnud TÜs doktoriväitekirja. On kujunemas heaks tavaks, et koos oma juhendajatega peavad ettekande ka praegused doktorandid. Selline koostöövorm on arendav ja pakub algajale teadlasele vajalikku kogemust.

Tartu ülikool tõusis regiooni pingereas kolmandaks>>

Seminari korraldamist toetavad Tartu linnavalitsus, humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan professor Margit Sutrop ja Zimini fond.

Tagid:
semiootika, Tartu Ülikool, , ülikool, Juri Lotman, teadlane, Lotman, Tartu

Peamised teemad