07:02 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
19 0 0

Bill Gates ja Paul Allen asutasid Albuquerque'is New Mexico osariigis tarkvarafirma Micro-Soft 4. aprillil 1975.

TALLINN, 4. aprill — Sputnik. Microsoft Corporation on rahvusvaheline tarkvarafirma, mis on kogunud tuntust eelkõige oma operatsioonisüsteemiga Windows ja kontoritarkvaraga Microsoft Office.

Lisaks tarkvara arendamisele, tootmisele ja müügile haldab Microsoft ka telekanalit MSNBC ja internetikeskkonda MSN. Microsoft on loonud veel üsna palju arvutimänge oma haru Ensemble Studios kaudu.

Firma peakorter asub Ameerika Ühendriikides Redmondi linnas (Washingtoni osariik). Ettevõtte aktsia kuulub Dow Jonesi tööstuskeskmise indeksisse.

Alates 2003. aastast laiendas Microsoft oma tegevust Eestisse.

CERT-EE: uuendage Windowsi operatsioonisüsteemi>>

2004. aastal tuli Microsoft turule kontoritarkvara Microsoft Office 2003 eestikeelse versiooniga.

Microsoft Eesti eestvedamisel on loodud ka Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ning MSN Messengeri eestikeelse liidesega versioonid.

Lisaks äritegevusele on Microsoft Eesti kaasatud mitmesse heategevuslikku projekti. 2006. aastal annetas Microsoft Eesti pool miljonit krooni Tallinna Puuetega Inimeste Koja projekti "Puuetega inimeste arvutiõpe ja internetipunkt" jaoks. 2009. aastal koostöös Elioni ja EMTga korrastati ligi 200 arvutit, mis annetati suurperedele, eakatele ja erivajadustega inimestele.

Skype´i arendajad tegelevad robotitega ja hoiatavad tehismõistuse eest>>

Microsoft Eesti on kaasatud Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu projekti Demokeskus, mille eesmärgiks on Eestis loodud infotehnoloogialahenduste tutvustamine välismaailmale.

Allikas: Vikipeedia

Tagid:
messenger, MSN, Windows, Microsoft, Bill Gates, USA

Peamised teemad