15:17 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
2110

Tallinna lasteaialased istutavad reedel, 20. aprillil Tallinna Loomaaeda 100 puud.

TALLINN, 19. aprill — Sputnik. 1918. aastal asutati Tallinnas esimene lasteaed – Kopli Lasteaed, millest sai alguse alushariduse andmine pealinnas. Nüüdseks on lasteaedades lapsi õpetatud juba sada aastat ning selle tähistamiseks istutatakse koos lasteaialastega reedel, 20. aprillil Tallinna Loomaaeda 100 puud.

Keskkonnaharidusliku hommikupooliku 5-6-aastastele lasteaialastele korraldab Tallinna Haridusamet koostöös keskkonnaameti ja loomaaiaga.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev peab oluliseks, et lapsed saaksid teadmisi keskkonna hoidmisest võimalikult varases eas.

"See, mida inimene lapsepõlves kogeb ja õpib, saadab teda kogu elu. Seepärast tuleb ka suhtumist loodusesse ja arusaamist rohelisest linnakeskkonnast kujundada juba maast ja madalast," märkis Belobrovtsev. "Lasteaias räägitaksegi neist teemadest palju, ent kõige parem viis teadmisi kinnistada on läbi isetegemise ja vahetu kokkupuutega loodusega. Puude istutamine loomaaia rohelusse on üks võimalus pakkuda linnalastele võimalust näha, kuidas puu kasvama pannakse ning olla seejuures ise protsessis osaline."

Abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul võiks puude istutamine olla meie, metsarahva jaoks, täiesti tavaline oskus.

"Sestap on igati tervitatav, et lastele pakutakse võimalus juba nii noores eas puude istutamist õppida. Loodetavasti võtavad lapsed need teadmised ja oskused ellu kaasa ja istutavad tulevikus veel palju-palju puid, andes sellega oma panuse õhukvaliteedi parandamisse, liigirikkuse säilitamisse ja isegi kliimasoojenemise vastu võitlemisse," ütles Izmailova.

Töö on jaotatud nii, et see kõigile jõukohane oleks. Puid istutavad täiskasvanud. Selleks, et istutajad teaksid, kuidas puud korralikult mulda panna, korraldati neile Loomaaia Keskkonnahariduse Keskuses koolitus.

Laste roll ei ole aga vähem oluline. Et puukesed kenasti kasvama läheks, loevad lapsed neile loitsu ja kastavad neid korralikult. Loitsul on võimas vägi, sest see kõlab kolm korda ja kokku 2500 lapse suust.

Arvestades asjaosaliste suurt hulka, hakatakse istutama ja loitsima eri aegadel. Esimene grupp alustab kell 9, teine 9.30 ja kolmas kell 10. Peale tööd minnakse üheskoos loomaaeda ringkäigule või piknikule.

Tagid:
lasteaed, Loomaaed, Züleyxa Izmailova, Tallinn

Peamised teemad