11:51 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Tallinn tähistab viie aasta möödumist tasuta ühistranspordi algusest tallinlastele

Tallinn tähistab viie aasta möödumist tasuta ühistranspordi algusest tallinlastele

© Фото : Raepress
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
1510

Tallinn tähistab Kultuurikatlas neljapäeval,10. mail, Euroopa Rohelise Nädala programmi raames toimuva rahvusvahelise konverentsiga "Tasuta ühistransport kõigile. Unistus ja tegelikkus" viie aasta möödumist tasuta ühistranspordi algusest tallinlastele.

TALLINN, 10. mai — Sputnik. Konverentsil esinevad Euroopa Parlamendi transpordi ja turismikomisjoni juht Karima Delli, Pariisi abilinnapea Emmanuel Grégoire ja Dunkerque´i linnapea Patrice Vergriete Prantsusmaalt, Templini linnapea Detlef Tabbert ja Tübingeni linnapea Boris Palmer Saksamaalt ning Avesta linnapea Lars Isacsson Rootsist. Samuti astuvad üles Vilniuse ekslinnapea Arturas Zuokas Leedust, Zory linnapea nõunik Ana Ujma Poolast, Rovereto linnavolinik Paolo Vergnano Itaaliast ning Sao Paolo transpordiaktivist Daniel Santini Brasiiliast.

Eesti tasuta ühistranspordi seisu käsitlevad majandus ja taristuminister Kadri Simson, Tallinna linnapea Taavi Aas, Kose vallavolikogu esimees Uno Silberg ja Maanteeameti ühistranspordi osakonna juhataja Kirke Williamson. Walesi maabussiliinide tasuta nädalavahetuste testi tulemusi tutvustab Lõuna-Walesi Ülikooli professor Stuart Cole.

Kuidas saada Tallinna lähipiirkonna elanikud autost ühistransporti?>>

Konverentsile on registreerunud 140 osalejat. Lisaks Eesti huvilistele on enim osavõtjaid Saksamaalt, Prantsusmaalt ja Poolast, aga esindatud on ka Holland, Itaalia, Leedu, Rootsi, Ungari, USA, Venemaa ja Ühendkuningriik. Nende seas on poliitikuid, uurijaid ja liikuvusaktiviste.

"Konverentsi ettevalmistamise ajal kerkis tasuta ühistranspordi arutelu Saksa valitsuse tasemel ja Pariisi linnapea Anne Hidalgo on algatanud debati tasuta ühistranspordist Pariisis ja seda ümbritsevad regioonis. Briti opositsiooniliider on hljuti käinud välja lubaduse noortele tasuta ühistranspordist. Need on vaid mõned viimased näited tasuta ühistranspordi maailmas toimuvast," ütles Taavi Aas ning nentis, et tasuta ühistranspordist on saanud Tallinna eeskujul ka Euroopa suurtes riikides peavooluteema.

Tallinna tasuta ühistransport tähistas esimest juubelit>>

"Tallinn on kandnud edukalt maailma tasuta ühistranspordi pealinna lippu ning muidugi oleks meile oluline, et pealinna selja taha tekiks ka maailma esimene tasuta ühistranspordi riik," viitas Aas konverentsi samuti toimuvale arutelule Eesti maakonnaliinide tasuta sõidu üle.

Tagid:
ühistransport, Tallinn

Peamised teemad

 • Venemaa president Vladimir Putin ja Austria välisminister Karin Kneissl (punases mantlis)

  Putini nelja aasta tagune kohtumine Berlusconiga üksnes toonitab presidendi eelseisva Austria-külastuse erakordset iseloomu. Karin Kneisslit seob Venemaa presidendiga lühiajaline, hiljutine ja sugugi mitte ametlik tutvus.

  23
 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  58
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  26