23:44 19. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1427
 • RUB75.2885
Õpilasfirmade laat Tallinnas

Tartus Eesti Rahva Muuseumis valitakse 23. korda Eesti parim õpilasfirma

© Sputnik / Илона Устинова
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
11 0 0

Parima õpilasfirma tiitliga pärjatu sõidab suvel Eestit esindama Serbias toimuvale Euroopa õpilasfirmade võistlusele.

TALLINN, 11. mai — Sputnik. Võistlusest võtavad osa 21 õpilasfirmat üle Eesti, kes selgitavad neljaosalises maratonlahingus enda seast välja parima. Veel täna, 11. mail on võimalik igaühel oma lemmiku poolt ka hääl anda, teatab Junior Achievement Eesti.

"Parima õpilasfirma valimine on seekord eriti suurejooneline, sest seda saavad kõik huvilised terve päeva jooksul Eesti Rahva Muuseumisse vaatama tulla või jälgida kõike otseülekande vahendusel. Loomulikult saab kohapealt ka ettevõtete tooteid osta," märkis võistlust korraldava Junior Achievement Eesti direktor Kersti Loor. "Veel täna saab aga igaüks ka oma sõna sekka öelda ja meie Facebooki kodulehel finalistidega tutvuda ning oma lemmiku poolt hääletada, sest välja antakse ka rahva lemmiku tiitel."

Õpilasfirmade laadal osales 260 noorte ettevõtet>>

Parima õpilasfirma tiitliga pärjatu sõidab suvel Eestit esindama Serbias toimuvale Euroopa õpilasfirmade võistlusele. Eelmisel aastal osutuks Euroopa parimaks just Eesti õpilasfirma Festera, mis valmistab ainulaadseid prügikaste, mis toodavad toidujääkidest väärtuslikku huumust.

"Finaal saab igal juhul olema pingeline. Kokku esitas oma tegevusaruande JA Eestile 39 õpilasfirmat, kuid finaali pääses 21. Kahjuks jäi siiski nimekirjast välja mitmeid tugevaid õpilasfirmasid. Toodete, teenuste ja teadmiste tase tõuseb noortel iga aastaga," rõõmustas Loor. "Finaal on küllaltki mänguline – noortel tuleb eelnevalt valmistada ennast tutvustav video, näidata oma lavaesinemist, vestelda žüriiga, demonstreerida oma müügioskusi stendivoorus ning vastata intervjuus keerulistele küsimustele."

Meeleolukast võistluspäevast ja sellele järgnevast pidulikust auhinnagalast toob JA Eesti kõigi huvilisteni ka mahuka otseülekande koos ekspertkommentaaride, intervjuude ja põnevate üllatustega.

Finalistidega tutvuda ja lemmiku poolt hääletada saab JA Eesti Facebooki lehel.

Tagid:
õpilasfirma, Tartu, Eesti

Peamised teemad

 • Stenbocki maja

  ÜRO ülemaailmse rändepakti allakirjutamis ümber puhkenud vaidluste ajendil tekkinud valitsuskriis näitab selgesti, et valijatele meelepäraseid ideid on poliitikutel ääretult vähe, leiab Sputnik Eesti kolumnist Nikolai Filonov.

  18
 • Putin ja Erdogan Turkish Streami esimese osa avamisel

  Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan andsid Istanbulis toimunud tseremoonial käsu Turkish Streami gaasijuhtme merelõigu viimase toru paigaldamiseks.

  17
 • Saksa tervishoiuminister Jens Spahn

  Saksa poliitikud ei ole mittesiduvat lepet, mis plaanitakse heaks kiita 11.-12. detsembril Marokos toimuval kohtumisel, piisavalt arutanud, ütles Saksa tervishoiuminister Jens Spahn.

  9